W sobotę, 21 października, w Obrzynowie na sali wiejskiej odbyły się XII Gminne Spotkania Teatralne zorganizowane przez panią Agnieszkę Suwińską, dyrektorkę szkoły podstawowej, a jednocześnie opiekunkę szkolnego koła teatralnego.

Wszystkich zebranych przywitały panie Agnieszka Suwińska i Dorota Mosakowska. Imprezę zaszczycili swoją obecnością: pan Marek Szulc, Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty, pani Palmira Trzcińska – Kowalska pełnomocnik burmistrza do spraw oświaty, kultury i sportu, pan Mieczysław Dzikowski i Dorota Kurjata z Lokalnej Fundacji Filantropijnej „ Projekt” w Kwidzynie, pan Adam Chrostek, sołtys Stańkowa, pan Waldemar Wajs, sołtys Obrzynowa, pani Beata Lewandowska, dyrektor przedszkola „ Miś Uszatek”, radni naszego miasta i gminy. Poza zaproszonymi gośćmi salę wypełniły rodziny małych aktorów i wszyscy, którym teatr jest bliski.

Dzieci z przedszkola Miś Uszatek przygotowane przez Katarzynę Surwiłło i Monikę Lewandowską zaprezentowały bawiąc publiczność do łez „Jesienną familiadę”. Grupa ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Prabutach pod kierunkiem pani Anny Stankiewicz pokazała „Baśniowy ambaras”. ”Bajki dla potłuczonych” to tytuł przedstawienia zagranego przez uczniów szkoły z Rodowa, pracujących pod kierunkiem pań Marleny Kapicy i Beaty Kamińskiej. Na koniec wszyscy z przyjemnością obejrzeli „Brzydkie kaczątko” w troszkę innej niż klasyczna wersji, którą zagrały dzieci z obrzynowskiej szkoły przygotowane przez panie Agnieszkę Suwińską i Elżbietę Jurek.

Po wręczeniu pamiątkowych statuetek i wspólnym zdjęciu wszyscy mogli posilić się pieczoną na ognisku kiełbaską i słodyczami.

Impreza została dofinansowana ze środków Programu „Działaj Lokalnie X” Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Fundacji Filantropijnej ”Projekt” w Kwidzynie i Urzędu Miasta i Gminy w Prabutach.