W dniach 13- 14 maja br. drużyna ze Szkoły Podstawowej im. Adama Mickiewicza w Trumiejkach w składzie: Anna Anders, Agata Tchórz, Konrad Ruciński, Mateusz Ziółek uczestniczyła w finale wojewódzkim XXXIX Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Dwudniowe zawody odbyły się w Powiatowym Centrum Młodzieży w Garczynie koło Kościerzyny.

Na starcie stanęło 21 zespołów szkół podstawowych, 84 zawodników, mistrzów swoich powiatów. Drużyny rozpoczęły rywalizację od miasteczka ruchu drogowego – każdy uczestnik turnieju musiał wykazać się praktyczną jazdą na rowerze, pokonać tor przeszkód i popisać się umiejętnością udzielania pierwszej pomocy. Po kolacji był czas wolny i atrakcje: gry sportowe na „ Orliku”, dyskoteka i ognisko.

Następnego dnia uczestnicy rozwiązywali testy (wiedzy o ruchu drogowym i pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniach). Po testach znowu atrakcje – kajaki i żaglówki.

Drużyna ze szkoły w Trumiejkach zajęła I miejsce w finale wojewódzkim Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Tym samym uczniowie Szkoły Podstawowej w Trumiejkach będą reprezentować województwo pomorskie podczas krajowego finału, który odbędzie się w dniach 6-8 czerwca w Krośnicy, koło Opola.

To sukces, jakiego w historii tej szkoły jeszcze nie było!

Opiekun: Janina Kosin