21 września br. w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Obrzynowie pojawili się nasi goście – uczestnicy warsztatów teatralnych.

Były to grupy z dwóch prabuckich przedszkoli Misia Uszatka i Bratka, a także ze  Szkoły Podstawowej w Rodowie i Szkoły Podstawowej w Prabutach. Gospodarzami byli oczywiście uczniowie obrzynowskiej podstawówki wraz z opiekunką koła teatralnego Agnieszką Suwińską i Eweliną Zakrzewską.

Jakub Suwiński, student II roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie poprowadził dzieci przez pasjonujący świat niezwykłych i nieoczekiwanych zadań aktorskich. Jak zwykle dzieci radziły sobie świetnie dobrze się przy tym bawiąc. Szczególnie emocjonujące były ćwiczenia pobudzające wyobraźnię. Wszystkie ćwiczenia, które pod okiem Kuby wykonywały dzieci pomogły im w doskonaleniu dykcji, pozbywaniu się tremy.  Z każdym zadaniem doskonale radziły sobie także przedszkolaki, czym zaskakiwały wszystkich. Wysiłek był naprawdę bardzo duży. Gdyby nie pizza i napoje, pewnie uczestnicy nie mieliby więcej siły do artystycznych zmagań, ale po posiłku z nowymi siłami wszyscy chętnie wykonywali kolejne zadania.

Warsztaty dofinansowano ze środków programu Działaj Lokalnie X „Polsko – Amerykańskiej Fundacji Wolności” realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Fundacji Filantropijnej ”Projekt” w Kwidzynie.