W piątek, 29 września 2017 roku, w Szkolnym Schronisku Młodzieżowym w Gdańsku Wrzeszczu odbyła się uroczysta Inauguracja Sportowego Roku Szkolnego 2017/2018 połączona z podsumowaniem Współzawodnictwa Sportowego Szkół w roku szkolnym 2016/2017.

Z powodu bardzo dobrych wyników sportowych w ubiegłym roku szkolnym Szkoła Podstawowa w Trumiejkach zajęła 3 miejsce w województwie w klasyfikacji szkół małych! W nagrodę uczniowie otrzymali okazały dyplom oraz nagrodę pieniężną na zakup sprzętu sportowego.

Aby jeszcze bardziej docenić osiągnięcia uczniów z Trumiejek wyjaśnijmy, na czym polega współzawodnictwo szkół.

W województwie pomorskim mamy obecnie ponad 700 szkół podstawowych, które rywalizują ze sobą w różnych dyscyplinach sportowych od etapu gminy poprzez powiat, rejon aż do finału wojewódzkiego. Klasyfikacja uwzględnia punktację dopiero od etapu powiatu, dlatego nie wszystkie szkoły są ujęte w zestawieniu.

W roku szkolnym 2016/17 sklasyfikowano łącznie 446 szkół. W tym zestawieniu SP z Trumiejek zajęła 40 miejsce będąc zarazem 3 szkołą naszego powiatu (SP 6 Kwidzyn 1 miejsce, SP Prabuty 19 miejsce). Aby wyrównać szanse rywalizacji szkół dużych z mniejszymi prowadzona jest jednocześnie klasyfikacja szkół małych (do 250 uczniów). I to w tej właśnie klasyfikacji SP Trumiejki zajęły 3 miejsce.

Największą zdobycz punktową szkoła osiągnęła w takich dyscyplinach jak unihokej, mini piłka siatkowa, tenis stołowy, halowa piłka nożna, lekkoatletyka.

Przypomnijmy przy okazji, że Szkoła z Trumiejek już 5 rok z rzędu jest najlepszą szkołą wiejską w naszym powiecie wygrywając corocznie klasyfikację wśród szkół małych. Podobnie jest z wygaszanym obecnie Gimnazjum, które w klasyfikacji powiatu szkół wiejskich również wygrało w poprzednim roku, a w klasyfikacji wojewódzkiej zajęło wysokie 7 miejsce (również wśród szkól małych) oraz 46 spośród wszystkich 307 sklasyfikowanych szkół.

Więcej informacji nt współzawodnictwa szkół można znaleźć na stronie wszs.pomorze.pl

Przemek Jędras