W ubiegłą niedzielę, 27 sierpnia w Obrzynowie, odbyły się Dożynki Gminne. Uroczystość rozpoczęła się o godzinie 12:00 Mszą Świętą, po której wystąpił zespół Trio Kris Plus w składzie: Wojtek Kanigowski, Kuba Kanigowski, Paweł Krasiński oraz Krystian Czaja.

Konkurs wieńców dożynkowych, który odbył się w ramach dożynek wygrało Sołectwo Julianowo. Na drugim miejscu znalazło się Obrzynowo zaś ex aequo na trzecim Jakubowo i Stańkowo. Zwycięzcy konkursu otrzymali nagrody pieniężne.

Dożynki Gminne uatrakcyjniały koncerty muzyczne. W pierwszej kolejności swój talent zaprezentował zespół ludowy Suze. Równie ciekawie zaprezentowała się grupa wokalna Mirana oraz muzyczna Takt Band. W trakcie trwania imprezy pracownicy Hali Sportowej w Prabutach zorganizowali turnieje sprawnościowe dla dorosłych w kategoriach : tor farmera oraz dojenie (sztucznej) krowy na czas. Zabawą dla dzieci zajęły się panie z Nibylandii, które przygotowały mnóstwo wspaniałych atrakcji. Nie zabrakło również dmuchanych zjeżdżalni, eurobungee, basenu z kulami, które cieszyły się wielkim zainteresowaniem dzieci. Uatrakcyjnieniem zabaw zajął się pan Piotr Mosakowski. Do końca imprezy wszystkich zebranych gości zabawiał Solo Marco.

Poniżej przedstawiamy fotorelację z imprezy.