Zapraszamy na koncert VIVA MUSICA, który odbędzie się 30 czerwca 2023 roku o godzinie 21.30 w Kościółku Polskim w Prabutach.

W programie koncertu Andrzeja Wojciechowskiego oraz Pawła Zagańczyka znajdują się kompozycje różnych twórców. Wśród nich: Witold Lutosławski, Astor Piazzolla, Krzesimir Dębski, Georg Gershwin. Ta muzyczna różnorodność brzmi ogniście i porywająco a niekiedy przepełniona jest nostalgią i liryzmem. Cechą charakterystyczną prezentowanego materiału jest wzbogacenie kompozycji o element improwizacji. Zestawienie akordeonu i klarnetu otwiera nowe przestrzenie kolorystyczne i frapuje feerią barw.

Artyści są wykładowcami Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, którą ukończyli z wyróżnieniem. Na swoim koncie mają wiele koncertów, nagranych albumów CD oraz współpracę z czołowymi dyrygentami, kompozytorami oraz orkiestrami zarówno w Polsce jak i na Świecie.

Źródło: https://www.pckis.pl/nocny-koncert-viva-musica/?utm_source=rss&utm_medium=rss&utm_campaign=nocny-koncert-viva-musica