W poniedziałek dziewiętnastego czerwca uczniowie ze szkół w Prabutach, Rodowie, Trumiejkach oraz Obrzynowie wzięli udział we wspólnej akcji Fundacji Trees For Europe oraz Fundacji LOTTO pod nazwą Wygraj Ekologię z Fundacją LOTTO. W ramach wydarzenia 600 uczniów otrzymało swoje własne ekologiczne pakiety edukacyjne.

W skład każdego ekologicznego pakietu edukacyjnego wchodzi sadzonka drzewa, zawieszka identyfikacyjna na drzewko, wydrukowany na ekologicznym papierze z odzysku list gratulacyjny, dostęp do e-lekcji pt. „jak dbać o ekologię w życiu codziennym?” oraz instrukcja prawidłowego posadzenia drzewka – wyjaśnia Prezes Zarządu Fundacji Trees For Europe Maciej Knuth.

Do wzięcia udziału w akcji zostali zaproszeni Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Aktywów Państwowych Karol Rabenda, Radna Miasta i Gminy Prabuty Dorota Tomaszewska oraz Burmistrz Prabut Marek Szulc.

Akcja Wygraj Ekologię z Fundacją LOTTO różni się od innych akcji ekologicznych tym, że zakłada prawne połączenie lekcji teoretycznej z praktycznym działaniem.

Całość akcji przebiegła pod patronatem Fundacji LOTTO, która postanowiła sfinansować ten ekologiczny projekt.