SZKOLNE MISTRZOSTWA WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO oraz 48 OGÓLNOPOLSKIE BIEGI ULICZNE IM. J. SCHMELTERA w CHEŁMNIE.

W piątek 5 kwietnia w Człuchowie w biegach przełajowych startowali uczniowie naszych szkół rywalizując w bardzo licznej, ok. 700 osobowej stawce uczniów, we wszystkich kategoriach wiekowych począwszy od podstawówek, a kończąc na szkołach ponadgimnazjalnych.

W tak doborowym towarzystwie nasi biegacze osiągnęli wyśmienite wyniki plasując się w pierwszych dziesiątkach swoich biegów:

Natalia Proć SP2 Prabuty zdobyła tytuł mistrzyni województwa w klasach V i VI,

Zuzia Zielińska SP2 Prabuty była druga w klasyfikacji klas III i IV,

Karolina Kwiatkowska SP Rodowo, uplasowała się na 7 pozycji- klasy V i VI,

Dominik Wróblewski SP Rodowo klasy V i VI był 9.

W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej Amelia Zakrzewska SP Rodowo, uplasowała się na 8 pozycji Tymoteusz Kil również z Rodowa był 7.

Natalia Proć, Amelia Zakrzewska oraz Tymoteusz Kil uzyskali prawo startu w MISTRZOSTWACH POLSKI w BIEGACH PRZEŁAJOWYCH, które odbędą się 26 kwietnia br. w Kamionie koło Warszawy.

Dwa dni później, 7 kwietnia, przyszedł czas na biegi uliczne. Tego dnia w Chełmnie reprezentanci naszej gminy uczestniczyli w 48 Ogólnopolskich Biegach Ulicznych. Starty zaczęły się od najmłodszych grup biegowych w których rywalizację wygrała Zuzia Zielińska pięknym finiszem na ostatnich metrach. Następnie do rywalizacji przystąpiły dzieci w starszych kategoriach wiekowych. Do zwycięstw przyzwyczaiła nas Natalia Proć, która tym razem również nie zawiodła wygrywając swoją kategorię klas V i VI. W tej samej kategorii Karolina Kwiatkowska była III, Tosia Kil V, a Kamila Chmielecka IX. W kategorii chłopców klas V i VI Dominik Wróblewski, popularny Wróbel „doleciał” na znakomitym II miejscu, przegrywając nieznacznie z zawodnikiem gospodarzy. Dziewczynki i chłopcy starsi- młodziczki i młodzicy rywalizowali na dłuższych dystansach. Amelia Zakrzewska ukończyła rywalizację na IV miejscu, a Tymek Kil, uplasował się na najniższym stopniu podium.

Drużynowo nasi biegacze zajęli II miejsce otrzymując sporych rozmiarów puchar.

Opracował: Marcin Kłosiński