W sobotę, 18 września 2021 roku, w Pelplinie odbędą się Dożynki Województwa Pomorskiego, połączone z pierwszym dniem Jarmarku Cysterskiego.

Święto plonów to piękna, polska tradycja świadcząca o naszej tożsamości kulturowej. To czas dziękczynienia za plony i ciężką pracę rolników.

Uroczystość rozpocznie msza święta w Bazylice Katedralnej w Pelplinie o godz. 15.00, której przewodniczył będzie Ks. Biskup Pomocniczy Diecezji Pelplińskiej Arkadiusz Okroj. Po mszy św. uroczystości dożynkowe odbędą się na pobliskim placu przy Collegium Marianum. Tam nastąpi przekazanie chleba przez Starostów Dożynek włodarzom Województwa Pomorskiego oraz wręczenie nagród w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Podczas Dożynek organizatorzy zapraszają na „Piknik wieprzowy”. Nie zabraknie więc poczęstunku dla wszystkich gości. W wieczornym programie zaplanowano koncerty. Na scenie zawitają Mariusz Kalaga (piosenkarz, wykonawca estradowy, nazywany jest „Royem Orbisonem znad Wisły”) oraz znakomicie znana CLEO (obecnie jedna z najpopularniejszych polskich wokalistek; zasłynęła dzięki współpracy z producentem Donatanem, z piosenką My Słowianie – We Are Slavic reprezentowała Polskę na 59. Konkursie Piosenki Eurowizji).

W imieniu organizatorów zachęcamy do udziału w konkursie na najpiękniejszy wieniec dożynkowy.

Wszystkich chętnych, którzy chcieliby wystawić stoisko na Dożynkach Wojewódzkich (KGW, inne) prosimy o zgłaszanie na mok@mok.pelplin.pl lub tel. 789 240 990 – Miejski Ośrodek Kultury w Pelplinie.