15 września obchodzone jest święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Celem tego święta jest rozbudzenie w dzieciach kreatywności, pomysłowości i zachęcenie ich do tworzenia. Dzień Kropki jest to dzień odwagi i zabawy.

Wszystko zaczęło się od opowiastki pt. „The Dot” (Kropka), autorstwa kanadyjskiego pisarza i ilustratora książek dla dzieci – Petera H. Reynoldsa. Stała się tak popularna, że została inspiracją do stworzenia w 2008 r. Międzynarodowego Dnia Kropki, obchodzonego już w 196 krajach, m.in. w Stanach Zjednoczonych oraz w Polsce. Nasi podopieczni obejrzeli krótkometrażowy film animowany pt. „The dot – Kropka”, z którego dowiedziały się, że każdy może odkryć w sobie talent plastyczny. Bohaterką filmu była mała Vashti, która dzięki malutkiej kropce i pomysłowej nauczycielce przekonała się, że ma talent i uwierzyła w swoje możliwości. Po spektaklu każdy uczestnik projektu wykonał pracę plastyczną, która polegała na ozdobieniu wielkiej kropki wg własnego pomysłu. Nie była to jednak zwykła „kolorowanka” a interaktywna – przy pomocy tabletów ożywiliśmy nasze kropki, które stały się bohaterkami wirtualnych gier online. Zwieńczeniem naszych twórczych działań był oficjalny certyfikat dołączenia do międzynarodowej społeczności International Dot Dat.

PWD „CKM” działa w ramach projektu „Aktywnie w Gminie Prabuty”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.