Koniec sierpnia i wrzesień to okres intensywnych startów lekkoatletów. W tym roku w zawodach rangi Mistrzostw Polski, Mistrzostw Województwa i Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików brała udział Zuzanna Zielińska.

Zuzia podczas Mistrzostw Województwa Pomorskiego (27 sierpnia) w biegu na 1000m zdobyła brązowy medal. Następnie podczas Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików we Włocławku w biegu na 2000 m zajęła 4 miejsce. Uzyskała czas 7.08.19 co dało jej bezpośredni awans do Mistrzostw Polski.

Mistrzostwa Polski w Lublinie odbyły się w ostatni weekend 24 i 25 września.  Zuzia wystartowała w nich na swoim koronnym dystansie 2000 metrów, w którym łącznie startowało 30 zawodniczek. Pobiegła w pierwszej serii. Po znakomitym biegu Zuzia wygrała swoją serię bijąc rekord życiowy o 10 sekund. Czas który uzyskała to 6.58.33. W klasyfikacji generalnej Zuzia zajęła 11 miejsce (6 w swoim roczniku), co jest bardzo dobrym prognostykiem przed przyszłym sezonem.

W Gdańsku w Mistrzostwach Województwa wystartowały również Pola Kamińska na 1000 m uzyskując czas 3.45.87 co jest nowym rekordem życiowym tej utalentowanej zawodniczki. Ponadto udany start w tych samych zawodach zanotowała Kinga Zaparucha w biegu na 800 m z czasem 2.08.92.

Ostatnim akcentem mijającego sezonu były biegi uliczne w naszym mieście – Liwa Cup.  Zawodnicy trenujący w naszym klubie plasowali się w biegach w swoich kategoriach wiekowych na pierwszych i czołowych miejscach zostawiając innych zawodników w pokonanym polu o kilkanaście metrów: