Czy lew jest szybszy od samochodu? Do czego służy lwom grzywa? Co słonie lubią robić? Czy słoń pije wodę trąba? Na te i na wiele innych pytań odpowiedzieliśmy sobie na naszych zajęciach. Była ku temu specjalna okazja, a nawet dwie..

Dzieci z Placówki Wsparcia Dziennego „Centralna Kuźnia Młodych” w Prabutach celebrują szczególne dni zgodnie z Kalendarzem Dni Nietypowych. W środę, 10 sierpnia 2022 r., obchodziliśmy Dzień Lwa, a w piątek, 12 sierpnia – Dzień Słonia. Podopieczni wyszukiwali informacji o tych zwierzętach w literaturze dziecięcej oraz na odpowiednich stronach w Internecie, ucząc się w ten sposób, że są to nieocenione źródła wiedzy. Dodatkowo obejrzeliśmy krótki film edukacyjny o przedstawicielach afrykańskie fauny. Podczas zajęć artystycznych wychowankowie nauczyli się rysować lwa oraz słonia wg wskazówek wychowawcy, namalowali również piękne prace plastyczne. A jeśli chcecie poznać odpowiedzi na pytania z początku postu – zapytajcie nasze dzieci! Z pewnością znają odpowiedzi!

PWD „CKM” działa w ramach projektu „Aktywnie w Gminie Prabuty”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.