Dnia 31 stycznia 2020 roku w restauracji „Dom Smaku” w Prabutach odbyła się uroczystość uświetniająca Jubileusze 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty, Marek Szulc wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Prabutach, Włodzimierzem Wiśniewskim, oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Prabutach, Joanną Stępka, mieli zaszczyt i przyjemność podejmować pary, które związek małżeński zawierały w 1969 roku.

Złote Gody to niecodzienna i wspaniała chwila nie tylko dla Jubilatów, Ich najbliższych i przyjaciół, ale też i dla władz państwowych i samorządowych – rodzina to przecież fundament społeczności.

Wyrazem ogromnego szacunku i uznania wielkiej wartości tego wspaniałego Jubileuszu jest przyznawanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom małżeńskim Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

Medalami tymi zostali uhonorowani:
1. Państwo Teresa i Jerzy Baranowscy, 2. Państwo Zofia i Franciszek Brzuszkiewicz, 3. Państwo Romualda i Jan Ciesińscy, 4. Państwo Regina i Franciszek Dudalscy, 5. Państwo Janina i Zygmunt Jakóbczak, 6. Państwo Krystyna i Stanisław Jaworscy, 7. Państwo Stanisława i Tadeusz Juszczak, 8. Państwo Weronika i Walerian Kasprowicz, 9. Państwo Wanda i Edward Krzesińscy, 10. Państwo Barbara i Józef Krzyżanek, 11. Państwo Zenobia i Wiesław Łaszcz, 12. Państwo Ewa i Zygfryd Ostrowscy, 13. Państwo Krystyna i Bogdan Pawelec, 14. Państwo Henryka i Czesław Rymsza, 15. Państwo Teresa i Czesław Sekleccy, 16. Państwo Barbara Supińska-Sumbar i Stanisław Sumbar, 17. Państwo Irena i Józef Szczotka, 18. Państwo Mirosława i Andrzej Świta, 19. Państwo Czesława i Czesław Tatara, 20. Państwo Halina i Marian Tatara, 21. Państwo Elżbieta i Jerzy Zemlak.

Uroczystość odbyła się w podniosłej i serdecznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy oraz życzenia.

Drodzy Jubilaci!

50 lat temu wypowiadając „tak” z ufnością przyrzekaliście sobie dzielić razem dobre i złe chwile. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński.

Prosimy raz jeszcze przyjąć od nas, przedstawicieli władz samorządowych miasta i gminy Prabuty, najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wielu dalszych lat w zdrowiu, wzajemnej miłości i szacunku najbliższych Wam osób. Życzymy Wam, Złoci Jubilaci, by przeżyte wspólnie lata niosły ze sobą tylko dobre wspomnienia, a nadchodzące lata pozwalały spełniać marzenia i przeżywać kolejne jubileusze. Niech każdy kolejny dzień Waszego życia będzie dla Was pomyślny i szczęśliwy.

Uroczystość o takiej randze i takim charakterze nie może się obyć bez pięknej scenerii i godnej oprawy. Serdecznie dziękujemy za organizację uroczystości właścicielom restauracji „Dom Smaku” pp. Iwonie i Leszkowi Tomaszewiczom oraz kwiaciarni „Magnolia” p. Ewy Wilemskiej.