i-pomocW ostatnią niedzielę, w Stadninie Koni Iskra w Sztumskim Polu, odbyło się szkolenie z pierwszej pomocy przedmedycznej, poprowadzone przez kadrę Zespołu Ratownictwa Medycznego z Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. Ludwika Rydygiera w Toruniu.

Członkowie Stowarzyszenia Miłośników Jazdy Konnej w Sztumskim Polu KJ Iskra i kadra Stadniny Koni Iskra, jako priorytet w swoich działaniach stawiają bezpieczeństwo, a umiejętność udzielenia pierwszej pomocy jest jego podstawą. Do uczestnictwa w warsztatach została zaproszona nie tylko młodzież należąca do KJ Iskra wraz z rodzicami, a także osoby uprawiające czynnie jazdę konną, inne kluby sportowe oraz wszyscy mieszkańcy gminy. Szkolenie było bezpłatne. Doświadczeni ratownicy medyczni położyli szczególny nacisk na praktykę. Nie zabrakło przykładów w formie scenek i ćwiczeń z resuscytacji na profesjonalnych fantomach. Wszyscy mieli okazję nauczyć się czynności niezbędnych do uratowania życia osoby poszkodowanej w wypadku.

Stowarzyszenie KJ Iskra pragnie podziękować ratownikom z Torunia za bezinteresowne zaangażowanie w realizację szkolenia. Kolejne edycje warsztatów planowane są już w 2017 roku, o czym będziemy na bieżąco informować mieszkańców i miłośników sportów.

Agnieszka Czeszejko