Miło mi poinformować, iż Kamil Łukasiak został powołany na konsultacje szkoleniowe Zaplecza Kadry Narodowej Juniorów Młodszych, blok wytrzymałościowy w Gdańsku.

Kamil to wielokrotny mistrz województwa oraz makroregionu pomorskiego w biegach długich w kategorii młodzików. Jego rekordy życiowe to 2000 m – 6,08, 1000 m – 2,52. Aktualnie Kamil przygotowuje się do Halowych Mistrzostw Polski, które odbędą się w dniach 10-13.02.2017 roku w Toruniu. Następny start to Przełajowe Mistrzostwa Polski  w dniu 11.03.2017 roku w Jeleniej Górze. Najważniejszy start sezonu to Mistrzostwa Polski w Toruniu, które odbędą się w dniach 07-09.07.2017 roku.

Krystian Strzelczyk oraz Kuba Cyganowski są dopiero na początku swojej kariery biegowej. Pierwszym krokiem do Kadry Polski jest Kadra Województwa Pomorskiego, do której obydwaj zostali powołani. Krystian i Kuba to czołowi biegacze województw pomorskiego i kujawsko pomorskiego w kategorii młodzika. Najbliższe zawody to miting halowy w Toruniu a następnie Mistrzostwa Województwa oraz Makroregionu (mistrzostwa województwa pomorskiego i kujawsko pomorskiego) w Biegach Przełajowych.

Marcin Kłosiński