Stypendium Ministra Edukacji i Nauki jest jedną z form wyrażenia uznania dla uczniów odznaczających się wybitnymi osiągnięciami edukacyjnymi lub sportowymi. Każdego roku do Ministerstwa Edukacji Narodowej wpływa ok. 2 tys. wniosków o przyznanie takiego stypendium. Wszystkie one prezentują sylwetki uczniów, którzy mogą  pochwalić się znakomitymi wynikami w różnorodnych dziedzinach edukacji czy sportu, niejednokrotnie także sukcesami międzynarodowymi. W roku 2020 stypendium trafi do 550 uczniów, którzy odnieśli największe sukcesy w nauce i sporcie w roku szkolnym 2019/2020.

Za osiągnięcia w dziedzinie sportu w roku szkolnym 2019/20 Szkoła Podstawowa nr 2 im. Obrońców Westerplatte w Prabutach zgłosiła kandydatury trzech uczniów: Andrzeja Dzwonkowskiego, Oskara Śniadeckiego oraz Macieja Wawer – Jarmosza.

Miło nam  poinformować, że Maciej Wawer – Jarmosz jako jeden z 44 uczniów z województwa pomorskiego otrzymał stypendium Ministra Edukacji i Nauki w 2020 roku za wybitne osiągnięcia w dziedzinie sportu.

W roku szkolnym 2019/20 Maciej powołany był przez Zarząd Polskiej Federacji Kickboxingu do kadry polski A i B, w Unified World Championships we Włoszech – zdobył mistrzostwo i wicemistrzostwo świata w kickboxingu w formułach UFR i Light – Contact oraz II miejsce w European Cup w kategorii do 145 cm.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!