W dniu 4 lutego 2017 roku odbyły się zawody w piłce siatkowej w ramach V Memoriału im. Leopolda Stępnia. 12 drużyn uczestniczących w turnieju zostało podzielonych na 4 grupy, gdzie rozegrano mecze systemem „każdy z każdym”. Dwie najlepsze drużyny z grup przechodziły do ćwierćfinałów a zwycięzcy tych meczów rozegrali spotkania półfinałowe i finałowe.

W finale V Memoriału Siatkarskiego spotkały się drużyny Art-Chem Bydgoszcz i Bar Jaga Olsztyn. Lepszą okazała się drużyna z Olsztyna wygrywając mecz 2:0. W meczu o III miejsce Timex Tczew pokonał Benefit Volley Gdańsk 2:1

Końcowa tabela turnieju:

I miejsce – Bar Jaga Olsztyn
II miejsce – Art-Chem Bydgoszcz
III miejsce – Timex Tczew
IV miejsce – Benefit Voley Gdańsk
V miejsce – CSiR Pałac Kamieniec I
VI miejsce – Piaski Malbork
VII miejsce – Absolwenci Ząbrowo
VIII miejsce – Pałac Kamieniec II
IX miejsce – Medyk Tczew
X miejsce – Olimpia Kisielice
XI miejsce – Black Team Sadlinki
XII miejsce – ASiMP Prabuty

Dziękujemy rodzinie p. Stępnia za udział w otwarciu turnieju a wszystkim kibicom za liczne uczestnictwo i wspaniały doping.

Organizatorzy memoriału, Prabuckie Centrum Kultury i Sportu oraz ZSP Prabuty, pragną podziękować wszystkim osobom i instytucjom, które pomogły w realizacji V Memoriału Siatkarskiego im. Leopolda Stępnia. Są to: Urząd Miasta i Gminy w Prabutach, PCKiS Prabuty, ZSP Prabuty, Firma Handpol Tczew, Lotos Trefl Gdańsk, Hurtownia Alfa w Prabutach, Piekarnia Kordowscy z Prabut, oraz Panowie Jerzy Dąbrowski i Andrzej Rymarz.