Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Prabutach realizuje projekt dofinansowany z Funduszy Europejskich „Od Technika do Europejczyka. Hola, España!”, nr projektu: 2018-1-PL01-KA102-049247

 Celem projektu jest organizacja wyjazdu 31 osobowej grupy uczniów na czterotygodniowe praktyki zawodowe w Hiszpanii.

Dofinansowanie projektu z UE: 84 340,00 EUR (363 690,95 PLN)

W ramach projektu grupa 31 uczniów z klasy trzeciej i drugiej technikum uczących się w zawodach technik informatyk, technik pojazdów samochodowych i technik handlowiec od 5 do 30 sierpnia odbywa praktyki zawodowe w takich firmach jak: Sevilla Wagen, Volvo, Tecnicas y Servicios de Automocion S.A. – Ford Tysa – Carretera Amarilla, E-Zone Reparaciones, App Informática Calle Amador de los Rios, FR Informatica Nazarena S.L. – App Vistazul, Sprinter San Pablo, Fútbol Emotion Sevilla – Porteromania S.L., Conforama España S.A. – Alcalá de Guadaíra, Markaride. Zakłady te znajdują się głównie w Sewilli oraz pobliskich miastach Alcalá de Guadaíra i Dos Hermanas.

W celu lepszego poznania lokalnej historii, tradycji i kultury regionu uczestnicy odbędą wycieczkę kulturoznawczą po Sewilli oraz do Malagi, Kadyksu i portugalskiego Olhao. Dodatkowo będą brali udział w zajęciach z języka hiszpańskiego, które są uzupełnieniem kursu zorganizowanego przez szkołę przed wyjazdem. Żeby lepiej poznać organizację pracy w zagranicznych przedsiębiorstwach oraz być na bieżąco z nowoczesnymi technologiami uczniowie wezmą udział w wizytach studyjnych w Macco Robotics oraz Dronetools, które zajmują się produkcją robotów wykorzystywanych w przemyśle gastronomicznym oraz dronów.

Aby wspomóc rozwój osobisty uczniów, wezmą oni również udział w warsztatach z kreatywności, które są uzupełnieniem zajęć z zakresu komunikacji interpersonalnej zorganizowanych przed wyjazdem.

Materiał przygotowany przez ZSP Prabuty.