Szanowni Państwo,

Zapraszamy do udziału w bezpłatnej Konferencji „Aktywność w społecznościach lokalnych: doświadczenia, potrzeby, bariery” organizowanej 21 października 2022 (w godzinach 10:00 do 15:00) w Kwidzyńskim Parku Przemysłowo-Technologicznym (Górki 3A)

Wydarzenie ma charakter regionalny. Jego celem jest debata nad uwarunkowaniami aktywności w lokalnych społecznościach w kontekście wyzwań rozwojowych (aktywizm a solidarność).

Zaprezentujemy konkretne inicjatywy, będziemy także dyskutować o barierach i społecznych funkcjach aktywności, o doświadczeniach i postawach osób zaangażowanych w działania społecznych (np. w edukacji czy w sferze kultury), a także o możliwościach wspierania lokalnej aktywności przez biznes. Dzięki temu konferencja będzie kolejną okazją do spotykania osób reprezentujących różne środowiska i kręgi zawodowe, różne pokolenia i doświadczenia.

Główne tematy podejmowane przez lokalnych działaczy społecznych, naukowców i praktyków biznesu będzie:

  • Pamięć i tożsamość a aktywność społeczna: doświadczenia, pomorskie
  • Jak wspierać aktywność lokalną – doświadczenia biznesu
  • Wykład wprowadzający „Uwarunkowania rozwoju lokalności” wygłosi prof. Jerzy Hausner

Debatę na temat: Aktywizm w społecznościach lokalnych Pomorza – formy, dylematy, osiągnięcia poprowadzi prof. dr hab. Cezary Obracht-Prondzyński z Uniwersytetu Gdańskiego, Wiceprzewodniczący Rady Programowej Solidarni w Rozwoju.

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Udział jest możliwy po zarejestrowaniu na stronie: https://solidarniwrozwoju.pl/kwidzyn/