Zgodnie z 11–letnią tradycją, w miniony czerwcowy piątek odbyły się w Obrzynowie Gminne Spotkania Teatralne, organizowane przez Agnieszkę Suwińską i Dorotę Mosakowską.

We wczesnych godzinach popołudniowych na sali wiejskiej prezentowały swoje aktorskie i wokalne talenty młodzi i bardzo młodzi wykonawcy. Na początek w bardzo dobry nastrój wprawiły widzów przedszkolaki z przedszkola Miś Uszatek, pod czujnym okiem pani Bożeny Berg zagrały bez tremy przedstawienie pt. „Uparty kotek”.

Grupa teatralna ze szkoły podstawowej w Rodowie zaprezentowała klasyczną baśń pt.”Calineczka”. Opiekunkami artystów z Rodowa są panie Elżbieta Ambryszewska i Wanda Kaszubowska.

Mieliśmy gości także spoza naszej gminy. Z Ryjewa przyjechały do nas dwa zespoły wraz z panią Dorotą Baranowicz. Młodsze dzieci pokazały „ Bardzo śpiącą królewnę”, a troszkę starsze wystąpiły w krótkim, ale jakże treściwym pod względem zawartych mądrości przedstawieniu pt.”Posłuchaj! Jestem.”

Z zachwytem obejrzeliśmy dzieci z przedszkola Bratek. Z wielkim wyczuciem sceny zagrały przedszkolaki „Kopciuszka”. Trudne to było zadanie muzycznie i pantomimicznie, ale ci mali mistrzowie pod opieką pani Beaty Kasprzak doszli do takiej perfekcji, że oklaski długo nie milkły.

Grupa teatralna ze szkoły w Obrzynowie pod kierunkiem pani Agnieszki Suwińskiej  zaprezentowała się w baśni o „Czerwonym Kapturku”. Trzeba przyznać, że wszyscy wykonawcy wywiązali się znakomicie ze swoich zadań i potrafili skupić na sobie uwagę widowni, a to trudna sztuka.

Po prezentacji przedstawień, dyrektor Szkoły Podstawowej w Obrzynowie Stanisław Gostomczyk,  wręczył każdej grupie pamiątkową statuetkę i dyplom.

Następnie wszyscy zostali zaproszeni do ogniska na pieczenie kiełbasek, soki, gorącą herbatę, nie zabrakło też słodyczy dla dzieci. Niestety, pogoda nie pozwoliła nam na długą zabawę. Może za rok będzie łaskawsza, bo goście już się zapowiedzieli!

Impreza odbyła się dzięki dofinansowaniu ze środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności przy Akademii Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalnej Fundacji Filantropijnej Projekt w Kwidzynie  oraz Urzędu  Miasta i Gminy Prabuty.