20 września br. w gościnne progi szkoły podstawowej w Obrzynowie wstąpili nasi mili goście – uczestnicy warsztatów teatralnych.

Dzieci przyjechały z dwóch prabuckich przedszkoli Misia Uszatka i Bratka, oraz szkoły podstawowej w Rodowie. Gospodarze to oczywiście uczniowie obrzynowskiej podstawówki wraz z opiekunkami koła teatralnego: Agnieszką Suwińską i Dorotą Mosakowską.

Zajęcia poprowadził Jakub Suwiński, zarażony pasją swojej mamy, ukończył Lart Studio Szkołę Aktorską w Krakowie, w której zdobył pierwsze doświadczenie i podstawy wiedzy. Obecnie jest studentem I roku Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie.

Kuba zapewnił wszystkim wiele emocji! Ćwiczenia, które pod jego czujnym okiem wykonywały dzieci pomogły im w rozwijaniu swojej wyobraźni, doskonaleniu dykcji, pozbywaniu się tremy. Wszystkim wydawało się, że się po prostu świetnie bawią, tymczasem były to profesjonalnie przygotowane i poprowadzone zajęcia aktorskie. Z każdym zadaniem doskonale radziły sobie nawet przedszkolaki, czym zaskakiwały wszystkich. Wysiłek był naprawdę bardzo duży. Gdyby nie pizza i napoje, pewnie uczestnicy nie mieliby więcej siły do artystycznych zmagań, ale po posiłku, z nowymi siłami, wszyscy chętnie wykonywali kolejne zadania.

Warsztaty dofinansowano ze środków programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko–Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Fundacji Filantropijnej Projekt.