W dniach 23 i 24 września w Słubicach odbyły się Mistrzostwa Polski  Młodzików. Malowniczo położony stadion w Słubicach gościł najlepszych biegaczy, skoczków, miotaczy i  oszczepników w Polsce w kategorii młodzików. W zawodach tych wśród 31 najlepszych zawodniczek w Polsce na dystansie 2000 metrów wystartowała Zuzia Zielińska, która przed zawodami legitymowała się 4 czasem w kraju i znakomitym rekordem życiowym 6.39.25.

Bieg na 2000 metrów kobiet rozgrywany był w dwóch seriach. W tej mocniejszej wystartowała Zuzia. Od startu bardzo wolne tempo dyktowały 4 zawodniczki Maja Marszewska z Kartuz, rekordzistka Polski Kornelia Rusiłowicz z Opola, Weronika Dudzińska z Ostrowa Wielkopolskiego oraz nasza Zuzia Zielińska. Przez 4 okrążenia wszystkie faworytki biegły razem,  „szachy biegowe” zaczęły się na ostatnim okrążeniu. Linię mety Zuzia przekroczyła na 4 miejscu, a do medalu zabrakło bardzo niewiele. Jednocześnie jest to największy sukces Zuzi w dotychczasowej karierze zawodniczej.

A już 30 września podczas Biegu Ulicznego Liwa Cup będzie można spotkać Zuzię, porozmawiać, zrobić zdjęcie i podziwiać podczas zawodów 4 zawodniczkę w Polsce w swojej kategorii.

Serdecznie gratulujemy Zuzi i trenerowi Marcinowi Kłosińskiemu tak ogromnego sukcesu.