W dniu 18 marca w Człuchowie odbyły się Mistrzostwa Makroregionu w Biegach Przełajowych. Są to najważniejsze zawody przełajowe w kategorii U16. Na dystansie 2500 m wraz z najlepszymi zawodniczkami z województw pomorskiego i kujawsko – pomorskiego wystartowała Zuzanna Zielińska. Trasa biegu, z wieloma podbiegami, była jeszcze bardziej wymagająca ze względu na porywisty wiatr. Ustalona taktyka mocnego tempa i przewodzenia stawce od samego początku biegu przyniosła efekt w postaci efektownego zwycięstwa z ogromną przewagą nad drugą zawodniczką.

W zawodach uczestniczyły również młodsze lekkoatletki. W stawce ponad stu dziewczynek w kategorii dzieci U12 znakomicie zaprezentowała się Roksana Bajerowska- Brzezińska, która ukończyła zawody na 7 miejscu.

W kategorii dzieci U14 Pola Kamińska zajęła 17 miejsce. Jest to miejsce, które nie odzwierciedla medalowych aspiracji Poli. Zawodniczka bezpośrednio przed zawodami chorowała i wypadła z trybu treningowego. Trener Marcin Kłosiński twierdzi, że gdyby nie choroba to Pola przybiegłaby w czołówce biegu.

Serdecznie gratulujemy zawodniczkom, trenerowi Marcinowi Kłosińskiemu i życzymy im kolejnych sukcesów.