W minioną niedzielę 31 stycznia 2021 w Arenie Toruń odbył się po raz trzeci Miting pamięci najbardziej utytułowanej polskiej lekkoatletki 7-mio krotnej medalistki olimpijskiej i 10- cio krotnej rekordzistki świata- Ireny  Szewińskiej oraz Mistrzostwa Województwa Pomorskiego Młodzików U-16. Zawody te miały rangę nieoficjalnych Mistrzostw Polski w najmłodszych kategoriach wiekowych czyli 12 i 14 latków.

Znakomicie wypadła w biegu 14 latków,  Zuzanna Zielińska,  na dystansie 600 m. zajmując znakomitą 7 lokatę. W biegach na tym dystansie brały udział  62 zawodniczki. Zuzia ustanowiła swój nowy rekord życiowy 1.49.36 i szkoda, że nie pobiegła w pierwszej, silniejszej serii. Do pozycji medalowej zabrakło jej jedynie 3 sekundy.

Po rywalizacji dzieci do swoich biegów przystąpili młodzicy i młodziczki czyli kategoria U16 w ramach mistrzostw województwa pomorskiego.

Jako pierwsze wystartowały dziewczęta.  W pierwszej najsilniejszej serii pobiegły Wiktoria Krysiak, Natalia Proć i Tosia Kil. Bieg do samego końca toczył się pod dyktando dziewczyn z Prabut i rozegrał  się na finiszu. Najlepszą biegaczką Województwa Pomorskiego na dystansie 1000 m. okazała się Wiktoria, która minimalnie wyprzedziła drugą na mecie Natalię o 0,32 s. Tosia Kil, która wraca dopiero po kwarantannie i kontuzji,  zajęła w rywalizacji dziewcząt 13 miejsce. Jej rekord życiowy i wynik z poprzedniego sezonu plasował by ją na trzecim miejscu. Szkoda, ale trenujemy ambitnie dalej i dążymy do wyznaczonych celów.

Po kontuzji do rywalizacji wrócił również Dominik Wróblewski, który w biegu na 600 m w kategorii U-16 zajął 19 miejsce. Rekord życiowy Dominika na dystansie 1000 m – 2.53.31 s. jest aktualnie 3 wynikiem w województwie. W biegu młodziczek na 1000 m wystartowała Kamila Chmielecka, która zajęła 19 miejsce.

Materiał przygotował: Marcin Kłosiński