Dnia 12 września w Gdańsku odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików U16. (województwa pomorskiego i kujawsko- pomorskiego). W rywalizacji brały udział znane kluby  takie jak: CWSZ  Zawisza Bydgoszcz, MKL Toruń, ULKS Talex Borzytuchom, SKLA Sopot, Zantyr Sztum, Vectra Włocławek, AZS-AWFiS Gdańsk, GKS Olimpia Grudziądz, Jantar Ustka, Zorza Gdynia, AML Słupsk i wiele innych. W gronie tym nasza czteroosobowa ekipa z Prabut w składzie: Tosia Kil, Wiktoria Krysiak, Natalia Proć oraz Kamila Chmielecka. O medale pokusiły się Natalia oraz Wiktoria, a Tosia wystąpiła po raz pierwszy na najtrudniejszym dystansie 1000 m z przeszkodami.

Starty zaczęła Kamila Chmielecka od biegu na 600 m, biegnąc na swoim poziomie zdołała uzyskać punkty w klasyfikacji końcowej. Następnie do rywalizacji przystąpiła Natalia w biegu płaskim na 1000 m. Bieg od początku rozgrywany był w bardzo wolnym tempie. Widać było, że dziewczyny biegną na miejsca, a nie na czas. Po 600 metrach utworzyła się czołówka, w której znalazła się Natalia. Świetnie rozegrała finisz i ostatecznie zdobyła srebrny medal. Po rywalizacji na dystansie płaskim, przyszedł czas na przeszkody.  Jest to najtrudniejsza konkurencja w której dziewczęta mają do pokonania na każdym okrążeniu po 4 przeszkody o wysokości 76 cm. Znakomicie w tym gronie wypadła Tosia, która jest młodsza w roczniku U16 od pozostałych zawodniczek. Do linii  mety dobiegła na znakomitym V miejscu, walcząc zaciekle o każdy metr dystansu. Jako ostatnia do rywalizacji przystąpiła Wiktoria na najdłuższym dystansie 2000 m. Bieg od morderczego tempa rozpoczęła zawodniczka z Sopotu, biegnąc po rekord Polski, za nią Wiktoria i zawodniczka z Zawiszy Bydgoszcz.  Po przebiegnięciu około 600 m. zawodniczka z Sopotu oderwała się od Wiktorii i pozostałej stawki. Rywalizacja wkroczyła w decydującą fazę na ostatnim okrążeniu. Wiktoria niestety nie wytrzymała tempa zawodniczki z Bydgoszczy. Przybiegła jednak na znakomitym 3 miejscu zdobywając brązowy medal. Nad  następną zawodniczką  uzyskała ponad 13 sekund przewagi.

Zawodniczki wraz z trenerem czekają teraz na rezultaty pozostałych makroregionów. Do Mistrzostw Polski, które odbędą się w Karpaczu 25 i 26 września kwalifikują się 32 najlepsze zawodniczki na poszczególnych dystansach.

Materiał opracował: Marcin Kłosiński.