W dniu 8 października w Zielonce koło Bydgoszczy odbyły się najważniejsze zawody w kategorii młodzików w biegach przełajowych, Makroregion Województw Pomorskiego i Kujawsko- Pomorskiego.
Wśród najlepszych zawodniczek w Polsce wystartowały dwie zawodniczki z Prabut, Zuzia Zielińska i Tosia Kil. Faworytką biegu była zawodniczka ze Słupska Oksana Pestka, która jest aktualną wicemistrzynią Polski. Bieg na 1500 m. od początku odbywał się w szybkim tempie. Zuzia po pasjonującej końcówce dobiegła do mety na drugim miejscu, tuż za Oksaną Pestką, co jest świetnym wynikiem i kolejnym sukcesem w karierze tej młodej zawodniczki. Tosia Kil dobiegła na trzecim miejscu zdobywając brązowy medal, co jest najlepszym miejscem w jej karierze zawodniczej.
W kategorii dziewcząt rocznika 2012/13 Roksana Brzezińska- Bajerowska wygrała swój bieg zdobywając złoty medal.
W kategorii dziewcząt rocznika 2010/2011 Pola Kamińska zajęła II miejsce po pasjonującym finiszu przegrała nieznacznie z zawodniczką z Bydgoszczy.
W biegu OPEN kobiet na 3 km Wiktoria Krysiak wygrała swój bieg, a Natalia Proć była trzecia. W tym samym biegu Tymoteusz Kil uplasował się na bardzo dobrym trzecim miejscu zdobywając brązowy medal.
Drużynowo Prabuccy biegacze zdobyli 4 miejsce.
Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerowi Marcinowi Kłosińskiemu.