W sobotę, 20 listopada, w Tczewie, odbyły się Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Mistrzostwa Województwa Dzieci i Młodzieży w biegach przełajowych.

Rywalizację rozpoczęły dzieci w młodszych kategoriach wiekowych. Wśród startujących były dwie reprezentantki Prabut: Zuzia Zielińska oraz Kinga Zaparucha. Znakomicie bieg rozegrała Zuzia Zielińska, która minimalnie na finiszu przegrała z zawodniczką ze Słupska, zdobywając srebrny medal. Bardzo dobrze pobiegła w tej samej kategorii wiekowej, młodsza o rok od pozostałych zawodniczek, Kinga Zaparucha. Ukończyła ona bieg na 13 miejscu. Następnie do rywalizacji przystąpili juniorzy młodsi, a wśród nich Tymoteusz Kil, który uplasował się na 11 miejscu.

Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików (woj. pomorskie i kujawsko – pomorskie) rozpoczęły się od rywalizacji dziewcząt na dystansie 1500 m. Od początku biegu prabuckie zawodniczki, Wiktoria Krysiak i Natalia Proć, były w czołówce. Na końcowych metrach dwie pierwsze zawodniczki odskoczyły Wiktorii i Natalii. Wiktoria utrzymała trzecią pozycję i zdobyła brązowy medal, Natalia ukończyła bieg na 8 pozycji, a Kamila Chmielecka na punktowanym miejscu.Po rywalizacji na krótszym z dystansów przyszedł czas na bieg na 2500 m. Tosia Kil od początku znalazła się w ścisłej czołówce 4 zawodniczek. Decydujące okazały się ostatnie metry biegu. Niestety do medalu zabrakło ok. 2 sekund. Ostatecznie Tosia ukończyła rywalizację na 4 miejscu.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom oraz trenerowi Marcinowi Kłosińskiemu, który znakomicie, przez cały sezon, przygotowywał i utrzymywał formę uzdolnionej młodzieży.