W sobotę 30 marca w Garczynie koło Kościerzyny odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego oraz Kujawsko-Pomorskiego tzw. Makroregionu w biegach przełajowych. Są to najważniejsze, a zarazem najtrudniejsze zawody sezonu, gdyż Mistrzostwa Polski w tej kategorii wiekowej nie są rozgrywane. W zawodach startowało 31 klubów z obu województw m.in.: Zawisza Bydgoszcz, SKL Sopot, Talex Borzytuchom, MKL Toruń, GKS Olimpia Grudziądz, AZS-AWFiS Gdańsk, Zantyr Sztum, AML Słupsk, MLKS Baszta Bytów, LKS Vektra Włocławek i wiele innych. Wśród nich KKL Rodło Kwidzyn w barwach którego startują nasi zawodnicy.

W tak licznej stawce i ogromnej konkurencji klubowo KKL Rodło Kwidzyn uplasowało się na podium zajmując III miejsce, a nasi zawodnicy i zawodniczki zajmowali czołowe miejsca w tak doborowej stawce, i tak:

Kategoria młodzików:

Miłosz Wesołowski – 2000 m. I miejsce

Tymoteusz Kil – 3000 m. II miejsce

Amelia Zakrzewska – 2500 m. XI miejsce

Kategoria dzieci starszych klasy V, VI

Natalia Proć – 1000 m. I miejsce

Karolina Kwiatkowska – 1000 m. III miejsce

Dominik Wróblewski – 1000 m. III miejsce

Kamila Chmielecka – 1000 m. XXI miejsce

Kategoria dzieci młodszych klasy III, IV

Zuzanna Zielińska – 500 m. II miejsce.

Efekty tak znakomitych wyników to ciężko przepracowany okres zimowy, w którym zawodnicy uczestniczyli min. w dwóch obozach, jednym górskim w Szklarskiej Porębie oraz dochodzeniowym w Prabutach.

Ponadto należy nadmienić, iż Miłosz Wesołowski, Tymoteusz Kil i Amelia Zakrzewska są członkami kadry województwa pomorskiego w LA.

Gratulujemy zawodnikom i życzymy kolejnych sukcesów!

Materiał przygotował: Marcin Kłosiński