W środę, 2 czerwca, na stadionie Akademii Wychowania Fizycznego i Sportu w Gdańsku, odbył się kolejny cykl Ligi Młodzików w lekkiej atletyce. Do rywalizacji na swoich koronnych dystansach przystąpili zawodnicy z Prabut reprezentujący KKL Rodło Kwidzyn.

Fenomenalną formę zaprezentowała Zuzanna Zielińska, która uzyskała najlepszy czas w Polsce na 1000 m w kategorii dzieci do lat 14 – 3.08.60, dało jej to oczywiście zwycięstwo. Na pierwszym stopniu podium w kategorii młodziczek na 1000 m. stanęła Wiktoria Krysiak, bijąc swój dotychczasowy rekord życiowy o ponad 5 sekund (wynik 3.09.21). W tym samym biegu na III stopniu podium uplasowała się Tosia Kil z wynikiem 3.21.19, a tuż za nią, przegrywając zaledwie o 0.52 setne sekundy, Natalia Proć. Bardzo dobrze pobiegła Kamila Chmielecka w biegu na 600 m poprawiając swój tegoroczny rezultat o 16 sekund (wynik 2.10.20). W biegu chłopców na 600 m ze znakomitym rezultatem 1.27.09 pierwsze miejsce zajął Tymek Kil. Jest to bardzo dobry prognostyk przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski.

Trener Marcin Kłosiński podsumował starty w Lidze Młodzików stwierdzeniem: „Ciężka praca podczas okresu przygotowawczego przynosi efekty w postaci tak znakomitych wyników”.