W minioną sobotę 28 stycznia w Arenie Toruń został rozegrany Ogólnopolski Miting im. Ireny Szewińskiej w kategorii wiekowej 12 lat. Zawody te uznawane są za nieoficjalne Mistrzostwa Polski.

Znakomicie na dystansie 600 m zaprezentowała się Roksana Brzezińska – Bajerowska, która zajęła 8 miejsce, a 3-cie spośród zawodniczek z województwa pomorskiego ze znakomitym czasem 2.08.37. Po najmłodszych dziewczynkach wystartowały młodziczki. W tej kategorii wiekowej w biegu na 1000 metrów pobiegła nasza najlepsza zawodniczka, członkini kadry wojewódzkiej Zuzia Zielińska. Od początku dyktowane było bardzo mocne tempo ze zmianą prowadzącej. Stawka rozerwała się na ostatnich metrach. Zuzia zdobyła swój kolejny medal na mistrzowskich zawodach, tym razem brązowy. Pobiła przy tym swój halowy rekord życiowy na tym dystansie, który od soboty wynosi 3.11.96.

Ostatnim biegiem podczas Mistrzostw Województwa był bieg dziewczynek w kategorii wiekowej 14 lat na dystansie 1000 metrów, w którym pobiegła Pola Kamińska. Pola znakomicie wystartowała i dobiegła do mety na trzeciej pozycji, co dało jej brązowy medal.

Mistrzostwa województwa i Halowy Miting im. Ireny Szewińskiej kończymy z 3 brązowymi medalami. Wraz z trenerem Marcinem Kłosińskim serdecznie gratulujemy biegaczkom za osiągane sukcesy, które są nagrodą za determinację zawodniczek w dążeniu do celu.