W naszym kraju jest wiele różnych akcji pomocy ludziom będących w trudnych życiowych sytuacjach. Mówią o tym programy telewizyjne, piszą gazety. To trudny temat. Każdy może nagle stać się tym, który będzie potrzebował pomocy innych, każdy może pomagać.

W piątek, 6 października, z inicjatywy dyrektor Szkoły Podstawowej w Obrzynowie pani Agnieszki Suwińskiej i grona pedagogicznego odbył się na sali wiejskiej bal charytatywny.

Dzieci miały okazję do świetnej zabawy dzięki niespożytej energii i pomysłom pani Eweliny Zakrzewskiej. Siły ratowały świeżo smażone frytki i słodkie, gorące gofry. Nie zabrakło pysznych ciast, kawy i herbaty dla dorosłych. A loteria jak zwykle przyciągała wszystkich.

Dzięki zrozumieniu, szczodrości i mądrości wielu ludzi udało się zebrać podczas balu pieniądze, które trafią do rodziny potrzebującej takiej pomocy materialnej i świadomości, że nie są sami, bo serca i myśli wielu ludzi łączą się teraz z nimi.

Podziękowania za hojność i oddanie słusznej sprawie należą się burmistrzowi Miasta i Gminy Prabuty, panu Markowi Szulcowi, przewodniczącemu Rady Miasta Prabuty, panu Piotrowi Janiewiczowi, panom sołtysom Obrzynowa i Stankowa Waldemarowi Wajsowi i Adamowi Chrostkowi, paniom z Koła Gospodyń Wiejskich w Obrzynowie, pani Małgorzacie Krępic, a także wszystkim dzieciom – uczestnikom balu i ich rodzicom.