Dnia 8 marca 2024 roku w restauracji „Dom Smaku” w Prabutach odbyła się uroczystość uświetniająca Jubileusze 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty, Marek Szulc wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej w Prabutach, Marcinem Domagalskim, oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Prabutach, Joanną Stępka, mieli zaszczyt i przyjemność podejmować pary, które związek małżeński zawierały w 1973 roku.

Pól wieku temu oświadczenia o wstąpieniu w związek małżeński złożyli:

·        Państwo Krystyna i Tadeusz Abramowicz,

·        Państwo Maria i Zenon Andrzejewscy,

·        Państwo Bożena i Stanisław Brzozowscy,

·        Państwo Eugenia i Tadeusz Cetnarowicz,

·        Państwo Jadwiga i Włodzimierz Dawidowscy,

·        Państwo Danuta i Stanisław Frankiewicz,

·        Państwo Halina i Edward Gortatowscy,

·        Państwo Grażyna i Edward Karolewscy,

·        Państwo Gabriela i Zbigniew Kawscy,

·        Państwo Krystyna i Jerzy Klimek,

·        Państwo Grażyna i Franciszek Kot,

·        Państwo Marianna i Antoni Kozioł,

·        Państwo Elżbieta i Jan Kulkowscy,

·        Państwo Państwo Janina i Mieczysław Kurjata,

·        Państwo Stefania i Jan Langowscy,

·        Państwo Jadwiga i Witold Mioduccy,

·        Państwo Danuta i Ryszard Mostek,

·        Państwo Barbara i Ryszard Pietrasiak,

·        Państwo Mirosława i Zdzisław Prucheńscy,

·        Państwo Helena i Jan Przybyłek,

·        Państwo Natalia i Jerzy Rogulscy,

·        Państwo Zofia i Stanisław Socha.

Jubilaci uhonorowani zostali Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

W trakcie uroczystości wyrażono wiele słów uznania dla trudu, jaki trzeba ponieść, aby trwale przejść przez wspólne życie, utrzymać rodzinę, zmierzać się z codziennością, nie zawsze łatwą i nie zawsze przynoszącą satysfakcję, a przy tym niezmiennie obdarzać miłością, troską, opieką, dawać poczucie bezpieczeństwa i ostoi.

Uroczystość odbyła się w podniosłej i serdecznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy oraz życzenia. Przy lampce szampana wzniesiono toast za pomyślność i kolejne lata we dwoje. Dla szanownych Jubilatów wspólnie odśpiewano 100 lat.

Drodzy Jubilaci!

50 lat temu wypowiadając „tak” z ufnością przyrzekaliście sobie dzielić razem dobre i złe chwile. To również wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związek małżeński.

Prosimy raz jeszcze przyjąć od nas, przedstawicieli władz samorządowych Miasta i Gminy Prabuty, najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wielu dalszych lat w zdrowiu, wzajemnej miłości i szacunku najbliższych Wam osób. Życzymy Wam, Złoci Jubilaci, by przeżyte wspólnie lata niosły ze sobą tylko dobre wspomnienia, a nadchodzące lata pozwalały spełniać marzenia i przeżywać kolejne jubileusze. Niech każdy kolejny dzień Waszego życia będzie dla Was pomyślny i szczęśliwy.

Uroczystość o takiej randze i takim charakterze nie może się obyć bez pięknej scenerii i godnej oprawy. Serdecznie dziękujemy za organizację uroczystości właścicielom restauracji „Dom Smaku” pp. Iwonie i Leszkowi Tomaszewiczom oraz  kwiaciarni „La Flor” p. Justyny Olszewskiej.