We wtorek 24 maja Szkoła w Rodowie im. Kresowian zorganizowała w Laskowicach rodzinny festyn. Piknik dedykowany był najmłodszym dzieciom i ich rodzicom, którzy wkrótce staną przed decyzją posłania swoich pociech do szkoły.

Grono pedagogiczne zaprosiło mieszkańców wsi do wspólnej zabawy i zaprezentowało swoją ofertę edukacyjną. Przedstawiło sukcesy uczniów oraz fotogalerię ilustrującą barwność i intensywność rodowskiego życia szkolnego. Nadarzyła się też okazja, by pochwalić się „świeżutkim” wynikiem sprawdzianu szóstoklasisty, który po raz kolejny okazał się najlepszym w gminie.

Żar się z nieba lał, a tańcom i pląsom nie było końca: układy taneczne ze wstążkami i chustą animacyjną, zabawy integracyjne z rodzicami, konkurencje sportowe, zajęcia plastyczne z origami, układanie ceramicznej mozaiki, występy wokalne – to główne atrakcje festynu. Przygotowano też wiejski poczęstunek oraz lody, zimne napoje i słodycze.

Wakacyjno-rekreacyjny charakter imprezy podkreśliła letnia pogoda oraz kolorowe bańki mydlane i balony. Zabawę uwieńczyliśmy wspólnym pamiątkowym zdjęciem oraz autorskim występem sołtysa p. Andrzeja Marca, dla którego należą się szczególne podziękowania za pomoc w zorganizowaniu tego „premierowego” przedsięwzięcia. Dziękujemy również p. Monice Pietrasiak, która zabrała dzieci w urokliwą podróż do Nibylandii.

Do zobaczenia za rok !