Dnia 8 września 2017 roku w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu odbyła się uroczystość uświetniająca Jubileusze 50-lecia Pożycia Małżeńskiego. Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty, Marek Szulc wraz z Z-cą Przewodniczącego Rady Miejskiej w Prabutach, Włodzimierzem Wiśniewskim oraz Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego w Prabutach, Joanną Stępką, mieli zaszczyt i przyjemność podejmować pary, które związek małżeński zawierały w 1967 roku.

Złote Gody to niecodzienna i wspaniała chwila nie tylko dla Jubilatów, Ich najbliższych i przyjaciół, ale też i dla władz państwowych i samorządowych – rodzina to przecież fundament społeczności. Wyrazem ogromnego szacunku i uznania wielkiej wartości tego wspaniałego Jubileuszu jest przyznawanie przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej parom małżeńskim Medali za Długoletnie Pożycie Małżeńskie.

W roku 2017 Medalami tymi zostali uhonorowani:

 1. Państwo Zofia i Zygmunt Bruders,
 2. Państwo Dorota i Adam Figurscy,
 3. Państwo Ewa i Józef Hodur,
 4. Państwo Aleksandra i Zdzisław Jarosińscy,
 5. Państwo Zofia i Karol Jaźwińscy,
 6. Państwo Barbara i Jan Kordalscy,
 7. Państwo Stefania i Zygmunt Nowakowscy,
 8. Państwo Jadwiga i Piotr Pudlak,
 9. Państwo Irena i Roman Stoltmann,
 10. Państwo  Ewa i Tadeusz Tyburscy,
 11. Państwo Janina i Władysław Wajs,
 12. Państwo Henryka i Kazimierz Wielgus.

Uroczystość odbyła się w podniosłej i serdecznej atmosferze. Były gratulacje, kwiaty, pamiątkowe dyplomy oraz życzenia. Przy dźwiękach marsza weselnego Mendelssohna i lampce szampana wzniesiono toast za pomyślność i kolejne lata we dwoje. Dla szanownych Jubilatów wspólnie odśpiewano 100 lat.

Drodzy Jubilaci!

Prosimy raz jeszcze przyjąć od nas, przedstawicieli władz samorządowych miasta i gminy Prabuty, najserdeczniejsze gratulacje i życzenia wielu dalszych lat w zdrowiu, wzajemnej miłości i szacunku najbliższych Wam osób. Życzymy Wam, by przeżyte wspólnie lata niosły ze sobą tylko dobre wspomnienia, a nadchodzące lata pozwalały spełniać marzenia i przeżywać kolejne jubileusze.

Uroczystość o takiej randze i takim charakterze nie może się obyć bez pięknej scenerii i godnej oprawy. Wystrój sali przygotowała Kwiaciarnia „Bogusia” pp. Bogumiły i Ariusza Rzepczyńskich z Kwidzyna. Serdecznie dziękujemy.