W minioną sobotę i niedzielę 21 i 22 września na stadionie lekkoatletycznym w Tarnowie o mistrzostwo kraju walczyli młodzi lekkoatleci w kategorii wiekowej U 16.  Impreza tradycyjnie nosiła nazwę „Małego Memoriału Janusza Kusocińskiego”.

W zmaganiach wzięło udział ponad 700 zawodników z 230 klubów w Polsce. O randze zawodów może świadczyć przeprowadzona relacja live przez telewizję internetową KS Sport (link do transmisji dostępny pod adresem mpu16.domtel-sport.pl.), zachęcamy państwa do obejrzenia rywalizacji, bo warto.

W zawodach wystartowała dwójka prabuckich lekkoatletów w barwach klubu KKL Rodło Kwidzyn, Andrzej Dzwonkowski – oszczep i Tymoteusz Kil – bieg na 2000 m.

Zarówno Tymek jak i Andrzej swoje starty  zaplanowane mieli pierwszego dnia mistrzostw. Jako pierwszy do rywalizacji stanął Tymek. Startował w serii 2, a więc teoretycznie słabszej.

Bieg rozgrywany był w dość wolnym tempie. Po pierwszych dwóch okrążeniach ukształtowała się czołówka biegu, w której znajdował się Tymek. Na ostatnim okrążeniu po długim 300 metrowym finiszu zawodnik z Prabut zdeklasował rywali i wbiegł na linię mety z 10 metrową przewagą nad rywalami bijąc rekord życiowy o 8 sekund. Czas na mecie zmierzony przez aparaturę pomiarową to 6.09.25. Po zsumowaniu 2 serii dało to 7 miejsce w ogólnej klasyfikacji MP, co jest najlepszym wynikiem Tymka w karierze i aż strach pomyśleć co by było gdyby biegł w pierwszej mocniejszej.

Po biegach przyszedł czas na oszczepników. Do rywalizacji przystąpił Andrzej Dzwonkowski legitymujący się najlepszym tegorocznym wynikiem w Polsce ponad 62 metry. Od pierwszych rzutów widać było, że zwycięzca może być tylko jeden. Po rzucie na odległość ponad 60 metrów, Andrzej zdeklasował następnego oszczepnika i wygrał z przewagą podad 7 metrów nad drugim rywalem, zdobywając tytuł najlepszego w Polsce. Jego rezultat to 60.33. Drużynowo KKL Rodło Kwidzyn zajęło pierwsze miejsce.

Materiał przygotował : Marcin Kłosiński