W minioną sobotę, 24 marca, we Włocławku zostały rozegrane Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików oraz Dzieci w Biegach Przełajowych. W tych kategoriach wiekowych są to zawody o najwyższej randze w Polsce, gdyż nie ma rozgrywanych Mistrzostw Polski. W zawodach tych brali udział najlepsi zawodnicy z województwa pomorskiego i kujawsko – pomorskiego, reprezentując takie kluby jak: Zawisza Bydgoszcz, MKL Toruń, Vectra Włocławek, Olimpia Grudziądz, Nadwiślanin Chełmno, MKS Inowrocław, SKL Sopot, Talex Borzytuchom, LKS Zorza Gdynia, SKL Słupsk, Zantyr Sztum, Rodło Kwidzyn i wiele mniejszych.

W tak doborowym towarzystwie nasza młodzież spisała się znakomicie !

Na dystansie 2,5 km drugie miejsce w kategorii młodzików zajęła Amelia Zakrzewska, która jest młodsza o rok od pozostałych zawodniczek. Bieg rozgrywany był dwa razy, gdyż sędziowie popełnili błąd w pierwszym biegu nie wpuszczając zawodniczek na ostatnie okrążenie. Pani delegat PZLA zarządziła powtórkę biegu. Zarówno w pierwszym jak i powtórzonym Amelia była druga. Jest to jak dotąd największe osiągniecie zawodniczki.

W kategorii dzieci znakomicie wypadła Karolina Kwiatkowska, która zajęła drugie miejsce przegrywając nieznacznie na finiszu. Na trzecim miejscu, również w kategorii dzieci, uplasował się Dominik Wróblewski, który tym razem po pasjonującym finiszu wyprzedził kilku rywali. Tuż za podium uplasowali się Jakub Beksa i Dominik Sitarz. O dużym pechu może mówić Tosia Kil, która tuż po starcie swojego biegu przewróciła się. Ambitnie goniąc czołówkę uplasowała się na 8 pozycji.

Drużynowo w kategorii dzieci  zajęliśmy IV miejsce a w kategorii młodzików III.

Poniżej wszystkie wyniki naszych zawodników.

Kategoria młodzików

2 miejsce Amelia Zakrzewska
18 miejsce Tymoteusz Kil

Kategoria Dzieci

2 miejsce Karolina Kwiatkowska
3 miejsce Dominik Wróblewski
4 miejsce Jakub Beksa
4 miejsce Dominik Sitarz
8 miejsce Tosia Kil
9 miejsce Hubert Sitarz
12 miejsce Kamila Chmielecka

Opracował: Marcin Kłosiński