W dniu 12 kwietnia w Człuchowie odbyły się Igrzyska Dzieci, Igrzyska Młodzieży Szkolnej oraz Licealiada w biegach przełajowych.

Zawody te uznawane są za najtrudniejsze w całym cyklu biegów przełajowych z uwagi na starty dzieci i młodzieży reprezentujących wiele dyscyplin sportowych oraz ilość zawodników (możliwość wystawienia 8 zawodników w każdej kategorii wiekowej z każdego powiatu).

Reprezentanci naszej gminy i powiatu po raz kolejny odnieśli sukcesy. Należy odnotować ogromny sukces Zuzi Zielińskiej. Zuzia wygrała Igrzyska Młodzieży Szkolnej pokonała ponad 100 zawodniczek z całego województwa pomorskiego prowadząc bieg od startu do mety.

Ogromnym sukcesem okazał się również start trenującej zaledwie od kilku miesięcy Poli Kamińskiej. Pola w kategorii Igrzysk Dzieci zajęła doskonałe 9 miejsce. Sukces tym większy, że Pola (uczennica 5 klasy) rywalizowała z zawodniczkami o rok starszymi.

W Licealiadzie na swoim aktualnym poziomie pobiegł Tymek Kil, który był 12. Jak zwykle bardzo dobrze pobiegły Wiktoria Krysiak, która zajęła bardzo dobre 5 miejsce, Natalia Proć była 10, a Tosia Kil 15.

Wszystkim zawodnikom oraz trenerowi reprezentujących nasze szkoły, gminę, powiat składamy gratulacje.

Materiał przygotował: Marcin Kłosiński