Tradycją jest to, że prabuckie biegaczki, podopieczne Marcina Kłosińskiego, zdobywają kolejne sukcesy w zawodach lekkoatletycznych. Tym razem poprzeczka postawiona przed dwoma zawodniczkami, Zuzią Zielińską i Wiktorią Krysiak, postawiona była na najwyższym z możliwych, krajowych poziomów – Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych i Juniorów w lekkiej atletyce, które odbyły się we Wrocławiu w dniach 9-11 lutego.

Awans do zawodów tej rangi uzyskały dwie zawodniczki z Prabut, Zuzanna Zielińska w biegu na 2000 metrów, oraz Wiktoria Krysiak w biegu na 3000 metrów. Zarówno Zuzia jak i Wiktoria to członkinie kadry Polski B w biegach długich.

Bardzo udany start zanotowała, po raz kolejny Zuzanna Zielińska, która pobiła swój rekord życiowy  w biegu na 2000 metrów ustanowiony na otwartym stadionie (6.37.76) Pozwoliło uplasować się jej w czołówce biegu i finiszować  jako 5 zawodniczka w Polsce. Do medalu zabrakło bardzo niewiele.  Należy zaznaczyć, że Zuzia jest pierwszy rok juniorką młodszą, a więc biegła z zawodniczkami starszymi od siebie. To kolejny ogromny sukces Zuzi w jej karierze sportowej. Jak zaznacza trener Marcin Kłosiński, powoli zbliża się czas na medale w zawodach rangi Mistrzostw Polski.

Po biegu Zuzi wystartowały juniorki na dłuższym dystansie 3000 metrów.  W konkurencji tej pobiegła Wiktoria Krysiak, która przed zawodami borykała się z chorobą, a i tak Wiki uplasowała się na bardzo dobrym 9 miejscu.

Serdecznie gratulujemy zawodniczkom sukcesów i życzymy kolejnych. Trenerowi Marcinowi życzymy dalszego uporu i zaangażowania w kształtowaniu i rozwoju kolejnych pokoleń zawodników.