W dniu 6 stycznia 2019r. przez naszą miejscowość przeszedł Orszak Trzech Króli. Uroczystość została zorganizowana już po raz kolejny, a piękna pogoda sprawiła, że licznie uczestniczyli w niej  mieszkańcy Prabut i okolic.

Uczestnicy przemarszu otrzymali papierowe korony i po Msz Świętej ruszyli by pokłonić się narodzonemu Dzieciątku Jezus. Orszak otwierała przepiękna gwiazda, a za nią podążali trzej królowie, przedstawiający symbolicznie władców trzech kontynentów – Azji, Afryki i Europy.

Na trasie przemarszu z kolędą na ustach, pochód przybył do Centrum Kultury i Sportu, gdzie uczniowie naszych szkół pod kierunkiem Pani Małgorzaty Sulikowskiej i Edyty Czarneckiej-Kossak przedstawili Jasełka, a parafialna schola umilała czas śpiewając kolędy. Wszyscy uczestnicy mogli skosztować pysznej grochówki oraz ciast, które zostały przygotowane przez nasze parafianki.

Pragniemy złożyć gorące podziękowania wszystkim, dzięki którym mogliśmy wspólnie przeżywać radości związaną z narodzeniem Jezusa: pracownikom PCKiS w Prabutach za udostępnienie sali i nagłośnienia, Panu Burmistrzowi i Pani Angielskiej-Koniszewskiej za zasponsorowanie grochówki, ks. Proboszczowi za ,,gorącą herbatę”, strażakom za pomoc przy organizacji przemarszu orszaku oraz funkcjonariuszom policji dbającym o nasze bezpieczeństwo. Szczególne podziękowania pragniemy złożyć Ośrodkowi Jeździeckiemu  w Julianowie, dzięki którym  przybyli Mędrcy.

Dziękujemy  wszystkim wspólnotą  działających przy naszej parafii, paniom piekącym ciasta i przybyłym mieszkańcom Prabut za wspólne świętowanie.  Bóg zapłać.

Prabucki Oddział Akcji Katolickiej