W dniach 29 i 30 stycznia w Arenie Toruń odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kategoriach wiekowych 12, 14 latków oraz młodzików, juniorów młodszych i juniorów. Razem z mistrzostwami okręgu rozegrano Memoriał im. Ireny Szewińskiej dla 12 i 14 letnich dzieci.

Znakomicie w zawodach wypadła Wiktoria Krysiak, w kategorii juniorów  młodszych, która stanęła na III stopniu podium w biegu ma 2000 m.

W tej samej kategorii wiekowej, na dystansie 1000 m.  Natalia Proć uplasowała się na IV miejscu tracąc do medalu niecałą sekundę.

W kategorii młodziczek, w biegu na 1000 m., znakomicie pobiegła Tosia Kil zdobywając srebrny medal. W biegu tym jednak to nie Tosia była główną faworytką, a Zuzia Zielińska. Niestety jak to w sporcie bywa, biegnąc na pierwszym miejscu i mając zwycięstwo w kieszeni, przewróciła się potykając o nogi innej zawodniczki.  Ambitnie zdołała dobiec do mety na IV miejscu tracąc do medalu niespełna sekundę.

Miłą niespodziankę sprawił wszystkim Tymoteusz Kil w biegu na 800 m juniorów. Przed biegiem Tymek zachorował, wystartował bardzo osłabiony a i tak zdobył brązowy medal.

W biegu na 600 m w kategorii 13, 14 latków reprezentowały nas 3 zawodniczki. Najlepiej wypadła Alicja Górna, która uplasowała się na V miejscu, bijąc swój rekord życiowy. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się Pola Kamińska i Kinga Zaparucha zajmując czołowe pozycje w swoich biegach.

Pola i Alicja trenują zaledwie od 2 miesięcy. Kinga wróciła dopiero do treningów po 1,5 miesięcznej przerwie.  Przy wytężonej pracy już niedługo usłyszymy niejednokrotnie o naszej zdolnej młodzieży zdobywającej medale i wygrywającej zawody.

Serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerowi Marcinowi Kłosińskiemu.