W 13 meczach ASIMP odniósł 13 zwycięstw. Niestety większość z nich kończyła się podziałem punktów (wygrane 2:1 w setach). Dlatego o ostatecznym sukcesie miał zdecydować ostatni mecz przeciwko Ziomalom, którzy po 13 kolejkach tracili do prabuckiej drużyny 2 punkty i tylko zwycięstwo za 3 punkty (2:0 w setach) pozwoliłoby im na awans na pierwszą pozycję. Każdy inny wynik dawał zwycięstwo w całej lidze ASIMP-owi.

Po zaciętym spotkaniu lepsi okazali się zawodnicy Ziomali, którzy wygrali 2:1 w setach (26:24; 19:25; 17-15), ale dzięki jednemu wygranemu setowi, to prabucianie mieli więcej powodów do radości.

Dodatkowo Marcin Nowak został uznany MVP Ligi.