Na obiektach sportowych MOSiR w Lublinie w minioną sobotę i niedzielę 20 i 21 września zostały rozegrane Mistrzostwa Polski Młodzików w Lekkoatletyce.

Na stadionie panowała wyjątkowa atmosfera i czuć było emocje wśród wszystkich startujących. Całoroczne przygotowania i ciężka praca miała być wyznacznikiem formy podczas najważniejszych i najbardziej prestiżowych zawodów w Polsce.

Wśród najlepszych zawodniczek w kraju w biegu na 2000 metrów wystartowała Pola Kamińska z Prabut.

Od początku Pola narzuciła równe spokojne tempo.

Zważywszy na to, że biegła w serii z zawodniczką z Poznania  posiadającą aktualny rekord Polski na tym dystansie, miała biec spokojnie i kontrolować bieg. W drugiej części dystansu Pola umiejętnie odpowiadała na przyspieszenia i rwane tempo rywalek, wykazując się dużą determinacją i dojrzałością taktyczną.

Na ostatnich 400 metrach walka o podium była niezwykle zacięta, kilka zawodniczek biegło niemal ramię w ramię. Pola wykazała się znakomitą wytrzymałością oraz wolą walki, pokazała niesamowity hart ducha, utrzymując mocne tempo aż do samej mety. Piorunujący finisz dał jej brązowy medal. Pola zapisała się w historii tych zawodów jako jedna z najbardziej obiecujących młodych biegaczek.

Od soboty rekord życiowy Poli na tym dystansie wynosi 6.34.49.

Ten sukces to dowód ciężkiej pracy, systematycznych treningów oraz rosnącego talentu. Brązowy medal Poli Kamińskiej podczas Mistrzostw Polski to ogromny powód do dumy dla niej samej, jej klubu, miasta, rodziców oraz trenera.

Pola jest aktualną stypendystką miasta i gminy Prabuty, miasta Kwidzyn , członkinią kadry województwa pomorskiego młodzików, a od nowego sezonu członkinią kadry narodowej!

Mistrzowski bieg Poli można zobaczyć w relacji od 6h47min na https://www.youtube.com/live/EupDjB7coMM