W sobotę 13 marca w Tczewie odbyły się mistrzostwa województwa pomorskiego młodzików w biegach przełajowych oraz  w ramach Crossu Tczewskiego mistrzostwa dzieci.

Znakomicie w zawodach zaprezentowali się nasi zawodnicy i zawodniczki. Pierwsze miejsce w kategorii U 14 zajęła Zuzanna Zielińska, która od początku do końca biegła na pierwszej pozycji. Linię mety minęła ze znaczną przewagą nad pozostałymi zawodniczkami. W biegu tym wystartowała również Kinga Zaparucha, która zaczyna dopiero swoją przygodę z bieganiem. Ukończyła bieg na 50 miejscu ambitnie pokonując całą trasę.

Po biegu dzieci przyszedł czas na młodzików. Jako pierwsze wystartowały dziewczyny, na dystansie 1500 m. z faworytkami biegu Wiktorią Krysiak i Natalią Proć z Prabut. Wiktoria i Natalia ułożyły bieg pod siebie, startując od samego początku bardzo mocno. Na 500 metrze Wiktoria i Natalia oderwały się od pozostałej stawki biegaczek. Wiktoria dobiegła do linii mety na pierwszym miejscu uzyskując bardzo dużą, bo aż 10 sekundową przewagę nad pozostałą trójką biegaczek. Niestety Natalia nie wytrzymała narzuconego przez siebie tempa i na finiszu opadła z sił. Cała trójka walcząca o pozostałe dwa medale uzyskała ten sam czas na linii mety. Fotofinisz pokazał, że Natalia zajęła 4 miejsce, najgorsze i najbardziej nielubiane przez sportowca. Ambitnie goniła całą stawkę Tosia Kil, która wystartowała w biegu z o rok starszymi konkurentkami. Tosia uzyskała znakomity wynik i zajęła 7 miejsce ze stratą 20 sekund do Wiktorii. Kamila Chmielecka w tej samej kategorii  wiekowej zajęła 36 miejsce. Następnie w biegu na dystansie 2000 m. wystartował Dominik Wróblewski. Bieg rozpoczął się od dość wolnego tempa. Po pierwszym kilometrze stawka rozerwała się na dwie grupy. Dominik znalazł się w tej silniejszej. Niestety na finiszu opadł z sił. Ambitnie walcząc do końca zajął 6 miejsce.

Za dwa tygodnie międzywojewódzkie mistrzostwa w biegach przełajowych (województwo pomorskie i kujawsko- pomorskie), które są najważniejszą imprezą przełajową w Polsce dla młodzików. Liczymy na kolejne sukcesy prabuckich zawodników.

Materiał przygotował: Marcin Kłosiński