W minioną niedzielę 29 sierpnia na stadionie Gdańskiego Ośrodka Sportu odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w kategorii młodzików. Z bardzo dobrej strony zaprezentowali się podopieczni trenera Marcina Kłosińskiego. Warunki pogodowe nie sprzyjały w osiąganiu dobrych rezultatów, ale były one takie same dla wszystkich zawodników.

Znakomicie w zawodach wypadła Wiktoria Krysiak, która uplasowała się na II stopniu podium, zdobywając srebrny medal w biegu ma 1000 m z wynikiem 3.09.87. W biegu na 600 m reprezentowały nas 3 zawodniczki. Najlepiej wypadła Tosia Kil z wynikiem 1.48.72,co pozwoliło jej zająć czwartą lokatę, tuż za Tosią do linii mety dobiegła Natalia Proć z rezultatem 1.49.59, na dziesiątym miejscu rywalizację ukończyła Kamila Chmielecka z wynikiem 2.22.02.

Poza rywalizacją młodzików rozegrano również inne kategorie wiekowe. Zuzanna Zielińska w kategorii dzieci rocznik 2008 i młodsze zajęła pierwsze miejsce w biegu na 1000 m z wynikiem 3,14.72, a o rok młodsza Kinga Zaparucha  w biegu na 600 m, drugie, z wynikiem 2.04.35.

Poza konkursem w biegu na 1000 m wystartował Tymoteusz Kil zajmując czwarte miejsce z bardzo dobrym wynikiem 2,45.61.

Materiał przygotował: Marcin Kłosiński.