W ramach przygotowań do Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym, mieszkaniec Prabut Piotr Urbanowicz w dniu 28 maja br. wziął udział w V Międzynarodowym Wyścigu Kolarskim o Puchar Prezydenta Olsztyna, które jednocześnie były Eliminacjami Mistrzostw Polski Mężczyzn w Kryterium Ulicznym.

Zawody odbyły się w bardzo niekorzystnych warunkach pogodowych, ze względu na ulewę w trakcie wyścigu głównego. Nie przeszkodziło to jednak naszemu obecnemu Mistrzowi Polski w Kolarstwie Tandemowym, na zajęcie II miejsca w rozegranym kryterium.

BKK Rant Bartoszyce w dniu 5 czerwca br. był organizatorem kolarskiego maratonu MTB. Na starcie stanęło ponad 150 zawodników, a na kolarzy czekała ciekawa, ale trudna trasa poprowadzona wzdłuż Łyny i swoim zasięgiem obejmująca trzy gminy i dwa powiaty.

Uczestnicy, którzy przyjechali do Bartoszyc m.in. z Pomorza, Mazowsza, ale także z wielu miast i miejscowości na Warmii i Mazurach, podkreślali widowiskowość niektórych odcinków, ale też i trudność stromych podjazdów.

Piotr Urbanowicz na dystansie MEGA zajął I miejsce w kat. M4 natomiast w OPEN był IV.

W sobotę, 18 czerwca br. w Bratianie wystartował coroczny wyścig kolarski „MTB u Brata Jana”. Na starcie stanęło wielu zawodników, którzy ścigali się po trasie wiodącej po traktach i ścieżkach tylickiego lasu.

W sumie do udziału w zawodach chętnych było 82 kolarzy, w tym 32 zawodników wystartowało na dystansie hobby (13 km – 1 okrążenie), natomiast 50 zmierzyło się z dystansem mega (52 km – 4 okrążenia).

Piotr Urbanowicz zajął II miejsce w kat. Open a w swojej kat. M4 był I. Był to ostatni start przygotowawczy mieszkańca Prabut przed Mistrzostwami Polski w Kolarstwie Szosowym w Świdnicy.

W dniach 22 – 26 czerwca br. w Świdnicy odbyły się Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym. Piotr Urbanowicz startował w kategorii Kolarstwo Tandemowe.

W tym roku trasa przygotowana przez organizatorów wyścigu ze względu na mordercze podjazdy, w tym jeden ponad 4 kilometrowy, dała się wielu zawodnikom we znaki. Swoje dodała także pogoda zapewniając ponad 30 stopniowy upał na trasie.

Nie przeszkodziło to duetowi w Kolarstwie Tandemowym Piotrowi Urbanowiczowi i Dariuszowi Wojciechowskiemu na zdobycie tytułu II Wicemistrza Polski.

To kolejny sukces w bogatej kolekcji tytułów tego zawodnika. Przypominamy, że w ubiegłym roku ci sami zawodnicy zdobyli tytuł Mistrzów Polski i reprezentowali nasz kraj na wielu zagranicznych zawodach.

Gratulujemy sukcesów i czekamy na kolejne relacje z zawodów !

Info wytworzone przez Prabuckich Miłośników Jazdy na Dwóch Kółkach.