Menu główne
Start
Nasze Miasto
Rada Miejska
W urzędzie
Turystyka
Ochrona środowiska
Przetargi
Oferta inwestycyjna
Kontakt z nami
Fotogaleria
Wieści RSS
Start arrow Nasze Miasto
Nowe ogłoszenia
Czytaj wszystkie
Nowe wiadomości
Czytaj wszystkie

Nasze Miasto
Ruszamy z budżetem obywatelskim
Wiadomości
28.07.2015.
W Dzienniku Urzędowym Województwa Pomorskiego opublikowana została treść uchwały Rady Miejskiej w Prabutach, dotyczącej procedur wdrażania Prabuckiego Budżetu Obywatelskiego. Po czternastu dniach od publikacji uchwała wejdzie w życie i rozpoczną się dalsze prace nad jej realizacją.
Czytaj całość
 
Zaproszenie do udziału w rodzinnym, plenerowym turnieju w "KUBB"
Ogłoszenia
22.07.2015.

KUBBTeorie głoszą że gra Kubb znana jest od tysiąca lat. Uznawana jest przez wielu za klasyczną grę, w którą Wikingowie grali w długie letnie wieczory. Legenda mówi, że kiedyś grano kośćmi ofiar wojen i gwałtów, ale po chrystianizacji Skandynawii nie było poprawne politycznie grać kawałkami ludzi w przyjacielską grę, więc zamieniono materiał na drewniany. Bardziej prawdopodobną i mniej okropną teorią jest to, że Kubb został wymyślony podczas szykowania drewna na opał na długą Skandynawska zimę.

W grze uczestniczą dwie 2-6 osobowe drużyny. Wygrywa drużyna, która jako pierwsza przewróci króla i inne pionki przeciwnika. Grać można na trawie, piasku, żwirze, śniegu. Grę rozpoczyna się ustawiając elementy gry tak, jak to przedstawiono na rysunku. Linie końcowe pola to tak zwane „linie bazowe”. Na nich każda z drużyn ustawia po 5 kubb’ów. Na środku pola ustawia się króla. Celem gry jest przewrócenie przy pomocy pałek wszystkich kubb’ów przeciwnika, a następnie króla.

Truniej odbędzie się 8 sierpnia b.r. (w sobotę) o godzinie 14:00 na plaży miejskiej w Julianowie. Serdecznie zapraszamy !

Czytaj całość
 
Zaproszenie na spotkania związane z tworzeniem nowej strategii na lata 2014-2020
Ogłoszenia
21.07.2015.

PLGDStowarzyszenie „Powiślańska Lokalna Grupa Działania” zaprasza na spotkania związane z tworzeniem nowej strategii na lata 2014-2020.

PRAGNIEMY POZNAĆ PAŃSTWA OPINIE ORAZ ZAPROSIĆ DO WSPÓŁTWORZENIA LOKALNEJ STRATEGII ROZWOJU 2014-2020

Czytaj całość
 
Zapraszamy na koncert "Starego Dobrego Małżeństwa"
Ogłoszenia
21.07.2015.
Image
 
Prabuckie Centrum Kultury i Miejska Hala Sportowa zapraszają...
Ogłoszenia
20.07.2015.
ImageImageImage
 
Kurs języka niemieckiego dla osób, które chcą podjąć pracę opiekuna osób starszych w Niemczech
Ogłoszenia
17.07.2015.
Firma KONTARMED przy współpracy z Urzędem Miasta i Gminy w Prabutach organizuje kurs języka niemieckiego dla osób, które chcą podjąć pracę opiekuna osób starszych w Niemczech.
Czytaj całość
 
Oferta pracy dla opiekunów osób starszych
Ogłoszenia
15.07.2015.
ImageImage
Czytaj całość
 
Viva Musica
Wiadomości
14.07.2015.

Viva MusicaTegoroczna odsłona festiwalu Viva Musica rozpoczęła się nietypowo, bo w wyjątkowych wnętrzach Pałacu w Rodowie Małym.

Premierowy koncert festiwalu z muzyką współczesnych mistrzów muzyki francuskiej w wykonaniu duetu Amadeus Art idealnie wpisał się w charakter wystroju sali balowej tego niezwykłego miejsca znajdującego się na skraju naszej gminy.

Czytaj całość
 
Fotorelacja z I rajdu rowerowego "Pamięci Kresowian"
Wiadomości
13.07.2015.

I rajd rowerowy W sobotę 11 lipca 2015 r. odbył się I Rajd rowerowy „Pamięci Kresowian”. Impreza miała charakter rekreacyjny, uczestnicy jechali na 2 dystansach o długości ok. 15 km oraz ok. 50 km. Trasy przebiegały przez malownicze tereny gminy Prabuty i Ryjewo. W rajdzie wzięły udział 84 osoby.

Impreza została zorganizowana dla upamiętnienia 72 rocznicy „Krwawej niedzieli’ na Wołyniu, kiedy nacjonaliści ukraińscy 11 lipca 1943 r. dokonali eksterminacji ludności polskiej, napadając jednocześnie na 99 polskich wsi. Była to planowa akcja zorganizowana przez OUN-UPA mająca na celu fizyczną likwidację ludności polskiej Wołynia.

Czytaj całość
 
Przerwa w dyżurach radnych
Ogłoszenia
10.07.2015.

U W A G A !

RADA MIEJSKA W PRABUTACH UPRZEJMIE INFORMUJE, ŻE W OKRESIE LETNIM (LIPIEC – SIERPIEŃ) RADNI RADY MIEJSKIEJ NIE BĘDĄ PEŁNIĆ DYŻURÓW.

Szanowni Mieszkańcy

UPRZEJMIE INFORMUJEMY, ŻE PRZEWODNICZĄCY RADY MIEJSKIEJ W PRABUTACH W OKRESIE LETNIM (LIPIEC-SIERPIEŃ) NIE BĘDZIE PEŁNIŁ DYŻURÓW. W PILNYCH SPRAWACH NALEŻY KONTAKTOWAĆ SIĘ TELEFONICZNIE: 506 146 126 e mail : janiewicz@wp.pl Ewentualnie na adres Biura Rady Miejskiej rada.miejska@prabuty.pl lub tel. 55 262 41 57

O G Ł O S Z E N I E

Uprzejmie informujemy mieszkańców, że od miesiąca września wznowione będą dyżury radnych. Przewodniczący Rady Miejskiej w Prabutach pełnić będzie dyżur w każdą pracującą środę w godz. 15:00 – 17:00 w Biurze Rady Miejskiej pokój nr 28.

 
Nocny turniej piłki plażowej
Sport - ogłoszenia
08.07.2015.
Image
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 184


29 Lipca 2015
Środa

Imieniny obchodzą:

Beatrycze, Beatrice,
Beatryks,
Cierpisław, Faustyn,
Konstantyn, Lucylla,
Maria, Marta, Olaf,
Serafina, Urban

Do końca roku zostało 156 dni.

Liczba odwiedzin
gości: 8175850
Gościmy
Odwiedza nas 9 gości


Wspomnienia Prabuckich Kresowian

System Informacji Przestrzennej

Zainwestuj w Prabutach !

Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Polski Związek Wędkarstwa - oddział w Prabutach

Prabuckie Centrum Kultury i Sportu

Pomoc w zarzšdzaniu mikrofirmšKampania informacyjno-edukacyjna: Zrównoważona gospodarka odpadami na terenie województwa pomorskiego

Festiwal biegów

Strategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020

Wykaz telefonów do firm i instytucji w gminie Prabuty

Nakarm głodne dziecko

Przetargi - zamówienia publiczne
Przetargi - nieruchomości