Menu główne
Start
Nasze Miasto
W urzędzie
Turystyka
Ochrona środowiska
Przetargi
Oferta inwestycyjna
Kontakt z nami
Fotogaleria
Archiwum
Wieści RSS
Start arrow Nasze Miasto
Nowe ogłoszenia
Czytaj wszystkie
Nowe wiadomości
Czytaj wszystkie

Nasze Miasto
Składy osobowe komisji stałych Rady Miejskiej w Prabutach
Ogłoszenia
17.12.2014.
Uprzejmie informujemy, że na podstawie Uchwały Nr II/4/2014 i Nr II/5/2014 Rady Miejskiej w Prabutach z dnia 8 grudnia 2014 roku powołano następujące składy osobowe komisji stałych Rady Miejskiej w Prabutach.
Czytaj całość
 
Zapraszamy do udziału w Powiślańskim Stole Bożonarodzeniowym
Ogłoszenia
16.12.2014.

Image

 
III Turniej nauczycieli, pracowników oświaty oraz sympatyków badmintona
Wiadomości sportowe
16.12.2014.
W dniu 13 grudnia w miejskiej hali sportowej w Prabutach z udziałem 15 zawodniczek i zawodników odbył się III Turniej Badmintona. W kategorii kobiet o puchar Dyrektora Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu, udział wzięło 5 zawodniczek, gdzie po rozegraniu meczów, systemem "każdy z każdym" tabela turnieju wyglądała następująco:
Czytaj całość
 
Zmiana godzin pracy urzędu w Wigilię i Sylwestra
Ogłoszenia
16.12.2014.

 Informujemy, że Urząd Miasta i Gminy Prabuty będzie funkcjonował w zmienionych godzinach:

  • 24.12.2014 r. – od godz. 7:30 do 11:30
  • 31.12.2014 r. – od godz. 7:30 do 13:00
 
2. sesja Rady Miejskiej w Prabutach
Wiadomości
10.12.2014.
W dniu 8 grudnia odbyła się druga w tej kadencji Sesja Rady Miejskiej. Najważniejszym punktem obrad było wręczenie Markowi Szulc zaświadczenia o wyborze na Burmistrza Miasta i Gminy Prabuty oraz złożenie ślubowania przez burmistrza - elekta. Tuż po ślubowaniu, w obecności radnych, urzędników, zaproszonych gości oraz licznych mieszkańców burmistrz Marek Szulc zabrał głos. Podziękował mieszkańcom za obdarzenie go zaufaniem i wybór na stanowisko burmistrza.
Czytaj całość
 
Inauguracyjna sesja Rady Miejskiej. Kadencja 2014-2018
Wiadomości
02.12.2014.
W dniu 1 grudnia 2014 r. o godz. 14:00 w sali Prabuckiego Centrum Kultury i Sportu odbyła się uroczysta sesja inauguracyjna VII kadencji na lata 2014 – 2018. Jeszcze przed obradami sesji Miejska Komisja Wyborcza w Prabutach wręczyła nowym radnym zaświadczenia o wyborze do Rady Miejskiej. Do momentu wyboru Przewodniczącego Rady Miejskiej sesję prowadził radny senior – Wiesław Jakubowski. Kolejnym punktem sesji było złożenie uroczystego ślubowania przez radnych.
Czytaj całość
 
Spektakl teatralny "Byłem... Szwejk"
Wiadomości
28.11.2014.
Dnia 26 grudnia br. w sali PCKiS odbył się spektakl teatralny ” Byłem... Szwejk” na motywach powieści Jarosława Haska w reżyserii Macieja Ferlaka. W roli głównej mogliśmy ujrzeć znanego aktora Marka Pysia.
Czytaj całość
 
"Jak kamienie rzucone na szaniec" - spektakl teatralny z okazji Święta Niepodległości
Wiadomości
14.11.2014.
Dnia 12 listopada 2014 r. w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu odbył się uroczysty spektakl słowno-muzyczny, przygotowany przez młodzież Gimnazjum im. Marii Curie-Skłodowskiej w Prabutach, upamiętniający poległych żołnierzy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy szkół, członkowie LOK, księża, kombatanci oraz liczni mieszkańcy Prabut. Spektakl ten składał się z 2 części. Pierwsza z nich przypominała najważniejsze fakty historyczne związane z zakończeniem I wojny światowej oraz postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego. W części drugiej wydarzenia koncentrowały się na okresie okupacji 1939 - 1945, a w szczególności dotyczyły tragicznych epizodów walki Armii Krajowej i powojennych losów żołnierzy oraz powstańców. Klamrą spinającą obie części stała się refleksja, że wolność nie jest dana żadnemu narodowi raz na zawsze, ale musi być stale pielęgnowana i umacniana, a młode pokolenie jest zobowiązane do tego, aby takie słowa jak: Bóg, Honor i Ojczyzna nie były tylko pustymi hasłami.
Czytaj całość
 
Izba Muzealna Szpitala Specjalistycznego w Prabutach
Wiadomości
14.11.2014.
Image W dniu 12 listopada br. radni Rady Miejskiej oraz burmistrzowie Prabut odwiedzili Muzeum Techniki Medycznej znajdujące się w pawilonie II Szpitala Specjalistycznego w Prabutach. Izba Muzealna powstała z inicjatywy lokalnej społeczności, w celu upamiętnienia bogatych dziejów Państwowego Sanatorium Przeciwgruźliczego i Szpitala Specjalistycznego w Prabutach Sp. z o.o.
Czytaj całość
 
Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy w Prabutach
Wiadomości
14.11.2014.
12 listopada 2014 r. radni Rady Miejskiej w Prabutach oraz burmistrzowie Bogdan Pawłowski i Wojciech Dołęgowski odwiedzili siedzibę Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Prabutach, który już wkrótce rozpocznie swoją działalność w obiekcie ,,Kossakówki”, przy ul. Grunwaldzkiej 4 w Prabutach.
Czytaj całość
 
Wręczenie stypendiów naukowych na rok szkolny 2014/2015
Wiadomości
14.11.2014.
Burmistrz Bogdan Pawłowski przyznał pięciorgu mieszkańcom Miasta i Gminy Prabuty stypendia naukowe, o które mogli ubiegać się najlepsi absolwenci gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych roku szkolnego 2013/2014. Podczas obrad XLVI sesji Rady Miejskiej w Prabutach odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych skierowanych do stypendystów. Gratulacje przyjęli, obecni na uroczystości rodzice nagrodzonych uczniów i studentów.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 147


19 Grudnia 2014
Piątek

Imieniny obchodzą:

Abraham, Beniamin,
Dariusz, Gabriela,
Mścigniew,
Nemezjusz,
Tymoteusz, Urban

Do końca roku zostało 13 dni.

Liczba odwiedzin
gości: 7044790
Gościmy
Odwiedza nas 2 gości


System Informacji Przestrzennej

Zainwestuj w Prabutach !

Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Prabuckie Centrum Kultury i Sportu

Pomoc w zarzšdzaniu mikrofirmšKampania informacyjno-edukacyjna: Zrównoważona gospodarka odpadami na terenie województwa pomorskiego

Festiwal biegów

Strategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020

Wykaz telefonów do firm i instytucji w gminie Prabuty

Nakarm głodne dziecko

Przetargi - zamówienia publiczne
Przetargi - nieruchomości