Menu główne
Start
Nasze Miasto
Rada Miejska
W urzędzie
Turystyka
Ochrona środowiska
Przetargi
Oferta inwestycyjna
Kontakt z nami
Fotogaleria
Archiwum
Wieści RSS
Start arrow Nasze Miasto
Nowe ogłoszenia
Czytaj wszystkie
Nowe wiadomości
Czytaj wszystkie

Nasze Miasto
Gminny Stół Wielkanocny
Wiadomości
30.03.2015.
Image Stół Wielkanocny cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród sołectw naszej gminy. Tym razem impreza odbyła się w sobotę 28 marca w Miejskiej Hali Sportowej w Prabutach. Specjały wielkanocne (baby, mazurki, przeróżne mięsiwa i zupy) wystawiło w tym roku 9 sołectw z terenu naszej gminy: Obrzynowo, Jakubowo, Gonty, Julianowo, Rodowo, Sypanica, Laskowice, Szramowo, Kołodzieje. Organizatorem Gminnego Stołu Wielkanocnego było Prabuckie Centrum Kultury i Sportu.
Czytaj całość
 
Spektakl teatralny pt. "Sen Weroniki"
Wiadomości
27.03.2015.

W dniu 24 marca 2015 r. w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu w Prabutach młodzież Gimnazjum im. Marii Curie – Skłodowskiej przedstawiła spektakl teatralny pt. „Sen Weroniki”. W zamyśle młodych aktorów było, aby zachęcić swoich rówieśników do podjęcia głębszych refleksji o poszukiwaniu swojego miejsca w życiu, o odnajdywaniu siebie dla siebie oraz innych ludzi, o hierarchiach wartości życiowych i nieuchronnej drodze każdego człowieka pod Krzyż. Bo nie jest to tylko sen Weroniki – to realia naszej codzienności… Takich spotkań potrzebuje współczesny człowiek, współczesna młodzież. Bo kim jest Weronika ?

Czytaj całość
 
Podwórko NIVEA w Prabutach
Ogłoszenia
26.03.2015.
Image Spółdzielnia Mieszkaniowa w Prabutach zgłosiła się do konkursu Podwórko NIVEA. Głosowanie w konkursie rozpocznie się 1 kwietnia i potrwa do końca maja. W lokalizacjach, na które zostanie oddanych najwięcej głosów powstaną place zabaw. Nasz plac zabaw zaplanowano przy Stadionie MKS Pogoń Prabuty przy ulicy Jagiełły – skwer pomiędzy Jagiełły 24 a Jagiełły 26.
 
W konkursie zwyciężą te lokalizacje, które otrzymają największą ilość głosów w głosowaniu internetowym na stronie Nivea.
 
Tak więc wygrana zależy wyłącznie od naszych głosów ! 
 
Posiedzenie Komisji Gospodarczej, Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Przeciwpożarowej
Ogłoszenia
25.03.2015.
Posiedzenie Komisji Gospodarczej, Bezpieczeństwa Publicznego i Ochrony Przeciwpożarowej Rady Miejskiej w Prabutach, odbędzie się w dniu 31 marca 2015 roku o godz. 15:30 w sali konferencyjnej Urzędu Miasta i Gminy w Prabutach przy ul. Kwidzyńskiej 2.
Czytaj całość
 
Projekt edukacyjny "Moja gmina - Prabuty"
Wiadomości
25.03.2015.

Uczniowie klasy II Gimnazjum Zespołu Szkół im. Adama Mickiewicza w Trumiejkach w dniu 25 marca odwiedzili Urząd Miasta i Gminy w Prabutach. W ramach realizowanego w ich szkole projektu edukacyjnego „Moja gmina – Prabuty” zapoznali się z pracą urzędników poszczególnych referatów oraz dowiedzieli się jakie sprawy można załatwić w urzędzie.

Czytaj całość
 
Nie kupuj - adoptuj psa!
Ogłoszenia
25.03.2015.
Wszystkie osoby, które kochają czworonogi! Prezentujemy listę bezdomnych czworonogów, które aktualnie przebywają w Ośrodku Opieki nad Zwierzętami w Węgrowie (koło Grudziądza) z terenu naszej gminy. Może wśród nich znajdziecie Państwo swojego zaginionego psiaka lub zdecydujecie się na adopcję któregoś z nich do czego oczywiście bardzo zachęcamy.
 
W sprawach adopcji kontakt : 56 46 46 100 lub 508 009 328
 
 
Powiślański Stół Wielkanocny
Wiadomości
25.03.2015.
W dniu 21 marca 2015r. w Ryjewie odbyła się kolejna już odsłona Powiślańskiego Stołu Wielkanocnego. Koła Gospodyń Wiejskich z terenu powiatu kwidzyńskiego prezentowały tradycyjne i te nowocześniejsze receptury na potrawy związane z tradycją wielkanocną. Miasto i Gminę Prabuty reprezentowały na tym pokazie dwa sołectwa: Laskowice i Szramowo.
Czytaj całość
 
Badania odczynu pH gleb na terenie gminy Prabuty
Ogłoszenia
18.03.2015.
Okręgowa Stacja Chemiczno – Rolnicza w Gdańsku informuje, iż w związku z trwającymi pracami nad wyznaczeniem obszarów z ograniczeniami naturalnymi w Polsce, na terenie gminy Prabuty w miesiącach marzec – maj 2015 r. będą prowadzone prace monitoringowe II etapu, w celu dostarczenia (całkowicie anonimowo) danych do Instytutu Upraw Nawożenia i Gleboznawstwa – Państwowego Instytutu Badawczego w Puławach. Prace polegać będą na wykonaniu badań pH gleb, które posłużą jako jedno z kryteriów do ustalenia powierzchni objętych specjalną formą płatności w latach 2014 – 2020.
Czytaj całość
 
Konsultacje LSR 2014-2020
Ogłoszenia
17.03.2015.
Szanowni Państwo w związku z pracami nad Lokalną Strategią Rozwoju dla Stowarzyszenia Powiślańska Lokalna Grupa Działania zapraszamy zainteresowane osoby do udziału w konsultacjach społecznych dotyczących tego dokumentu. Odbędą się one w dniach 19 i 20 marzec 2015 roku w godzinach 16:00 – 18:00 w sali obrad (I piętro) Urzędu Gminy Kwidzyn przy ulicy Grudziądzkiej 30 w Kwidzynie.
Czytaj całość
 
Konferencja Kresowa "Wspomnienia prabuckich Kresowian"
Wiadomości
16.03.2015.
W dniu 13 marca w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu odbyła się Konferencja Kresowa „Wspomnienia prabuckich Kresowian”. Konferencja poświęcona była prezentacji najnowszej książki pt. „Wspomnienia prabuckich Kresowian”, która została wydana przez Miasto i Gminę Prabuty we współpracy z Prabuckim Stowarzyszeniem Kresowiaków.
Czytaj całość
 
Prace nad Regulaminem Prabuckiego Budżetu Obywatelskiego
Wiadomości
11.03.2015.

10 marca 2015 r. odbyło się kolejne spotkanie zespołu roboczego utworzonego do opracowania Regulaminu Prabuckiego Budżetu Obywatelskiego. W skład zespołu wchodzą radni: Tomasz Wandzel, Piotr Janiewicz, Janina Lange, Andrzej Ochał, Ryszard Wiśniewski oraz Burmistrz Marek Szulc i Pełnomocnik Burmistrza Palmira Trzcińska – Kowalska.

Ideą Prabuckiego Budżetu Obywatelskiego jest współdecydowanie mieszkańców o wydatkach z budżetu Miasta i Gminy Prabuty, poprzez zgłaszanie swoich pomysłów, a następnie wybór tych, które w największym stopniu odzwierciedlają ich potrzeby. Celem utworzenia budżetu obywatelskiego jest dostarczenie mieszkańcom informacji o sytuacji finansowej gminy oraz włączenie w proces tworzenia budżetu Miasta i Gminy Prabuty jak najszerszych grup mieszkańców, a także dostarczenia Burmistrzowi i Radnym Rady Miejskiej w Prabutach informacji o potrzebach, oczekiwaniach i preferencjach mieszkańców. Przyjęcie regulaminu planowane jest w drodze uchwały Rady Miejskiej w Prabutach, w kwietniu 2015 r.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 180


30 Marca 2015
Poniedziałek

Imieniny obchodzą:

Amelia, Aniela,
Częstobor, Jan,
Kwiryna, Kwiryn

Do końca roku zostało 277 dni.

Liczba odwiedzin
gości: 7552973
Gościmy
Odwiedza nas 11 gości


Wspomnienia Prabuckich Kresowian

System Informacji Przestrzennej

Zainwestuj w Prabutach !

Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Polski Związek Wędkarstwa - oddział w Prabutach

Prabuckie Centrum Kultury i Sportu

Pomoc w zarzšdzaniu mikrofirmšKampania informacyjno-edukacyjna: Zrównoważona gospodarka odpadami na terenie województwa pomorskiego

Festiwal biegów

Strategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020

Wykaz telefonów do firm i instytucji w gminie Prabuty

Nakarm głodne dziecko

Przetargi - zamówienia publiczne
Przetargi - nieruchomości