Menu główne
Start
Nasze Miasto
W urzędzie
Turystyka
Ochrona środowiska
Przetargi
Oferta inwestycyjna
Kontakt z nami
Fotogaleria
Archiwum
Wieści RSS
Start arrow Nasze Miasto
Nowe ogłoszenia
Czytaj wszystkie
Nowe wiadomości
Czytaj wszystkie

Nasze Miasto
Zapraszamy na Mecz Piłki Koszykowej
Sport - ogłoszenia
21.11.2014.
Image
 
III Turniej Badmintona
Sport - ogłoszenia
20.11.2014.

Image

 
Spotkanie sprawozdawczo - wyborcze Zarządu Miejskiego Klubu Sportowego Pogoń Prabuty
Sport - ogłoszenia
18.11.2014.

Image

 
"Jak kamienie rzucone na szaniec" - spektakl teatralny z okazji Święta Niepodległości
Wiadomości
14.11.2014.
Dnia 12 listopada 2014 r. w Prabuckim Centrum Kultury i Sportu odbył się uroczysty spektakl słowno-muzyczny, przygotowany przez młodzież Gimnazjum im. Marii Curie-Skłodowskiej w Prabutach, upamiętniający poległych żołnierzy. Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in. przedstawiciele władz miasta, dyrektorzy szkół, członkowie LOK, księża, kombatanci oraz liczni mieszkańcy Prabut. Spektakl ten składał się z 2 części. Pierwsza z nich przypominała najważniejsze fakty historyczne związane z zakończeniem I wojny światowej oraz postacią Marszałka Józefa Piłsudskiego. W części drugiej wydarzenia koncentrowały się na okresie okupacji 1939 - 1945, a w szczególności dotyczyły tragicznych epizodów walki Armii Krajowej i powojennych losów żołnierzy oraz powstańców. Klamrą spinającą obie części stała się refleksja, że wolność nie jest dana żadnemu narodowi raz na zawsze, ale musi być stale pielęgnowana i umacniana, a młode pokolenie jest zobowiązane do tego, aby takie słowa jak: Bóg, Honor i Ojczyzna nie były tylko pustymi hasłami.
Czytaj całość
 
Izba Muzealna Szpitala Specjalistycznego w Prabutach
Wiadomości
14.11.2014.
Image W dniu 12 listopada br. radni Rady Miejskiej oraz burmistrzowie Prabut odwiedzili Muzeum Techniki Medycznej znajdujące się w pawilonie II Szpitala Specjalistycznego w Prabutach. Izba Muzealna powstała z inicjatywy lokalnej społeczności, w celu upamiętnienia bogatych dziejów Państwowego Sanatorium Przeciwgruźliczego i Szpitala Specjalistycznego w Prabutach Sp. z o.o.
Czytaj całość
 
Ośrodek Rehabilitacyjno - Edukacyjno - Wychowawczy w Prabutach
Wiadomości
14.11.2014.
12 listopada 2014 r. radni Rady Miejskiej w Prabutach oraz burmistrzowie Bogdan Pawłowski i Wojciech Dołęgowski odwiedzili siedzibę Ośrodka Rehabilitacyjno – Edukacyjno – Wychowawczego w Prabutach, który już wkrótce rozpocznie swoją działalność w obiekcie ,,Kossakówki”, przy ul. Grunwaldzkiej 4 w Prabutach.
Czytaj całość
 
Wręczenie stypendiów naukowych na rok szkolny 2014/2015
Wiadomości
14.11.2014.
Burmistrz Bogdan Pawłowski przyznał pięciorgu mieszkańcom Miasta i Gminy Prabuty stypendia naukowe, o które mogli ubiegać się najlepsi absolwenci gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych roku szkolnego 2013/2014. Podczas obrad XLVI sesji Rady Miejskiej w Prabutach odbyła się uroczystość wręczenia listów gratulacyjnych skierowanych do stypendystów. Gratulacje przyjęli, obecni na uroczystości rodzice nagrodzonych uczniów i studentów.
Czytaj całość
 
Sukces Super Novej!!!
Wiadomości
14.11.2014.
Znana już od kilku lat na terenie gminy Prabuty grupa teatralna Super Nova po raz pierwszy wzięła udział w IV Ogólnopolskim Festiwalu Amatorskich Teatrów Młodzieży i Dorosłych TRYBUNA TEATRU w Piotrkowie Trybunalskim.
Czytaj całość
 
Oferta pracy w Zakładzie Produkcyjnym w Prabutach
Ogłoszenia
13.11.2014.

Image

 
III Przegląd Pieśni Patriotycznych i Piosenek Żołnierskich w Rodowie
Wiadomości
13.11.2014.
Dnia 10 listopada br. w Zespole Szkół w Rodowie odbył się III Przegląd Pieśni Patriotycznych i Piosenek Żołnierskich „Piosenka Ci nie da zapomnieć…” Pieśni patriotyczne należą do grupy pieśni, które stają się „historią”, szczególnie dla młodego pokolenia Polaków. Ideą Przeglądu jest przypomnienia polskiego dziedzictwa kulturowego, kontekstu historycznego i religijnego towarzyszącego powstawaniu pieśni poświęconych Ojczyźnie oraz uwrażliwienia na wartości estetyczne śpiewu i jego poziom artystyczny.
Czytaj całość
 
Lista kandydatów do stypendium naukowego
Ogłoszenia
13.11.2014.
Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty zgodnie z Uchwałą Nr XXXIX/219/2009 Rady Miejskiej w Prabutach z dnia 25 listopada 2009 r. podaje do publicznej wiadomości listę kandydatów, którzy otrzymali stypendium za wysokie wyniki w nauce w roku szkolnym 2013/2014:
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 11 z 174


22 Listopada 2014
Sobota

Imieniny obchodzą:

Cecylia, Marek,
Maur, Wszemiła

Do końca roku zostało 40 dni.

Liczba odwiedzin
gości: 6783391
Gościmy
Odwiedza nas 2 gości


System Informacji Przestrzennej

Zainwestuj w Prabutach !

Biuletyn Informacji Publicznej

Elektroniczna Platforma Usług Administracji Publicznej

Prabuckie Centrum Kultury i Sportu

Pomoc w zarzšdzaniu mikrofirmšKampania informacyjno-edukacyjna: Zrównoważona gospodarka odpadami na terenie województwa pomorskiego

Festiwal biegów

Strategia Rozwoju Województwa Pomorskiego 2020

Wykaz telefonów do firm i instytucji w gminie Prabuty

Nakarm głodne dziecko

Przetargi - zamówienia publiczne
Przetargi - nieruchomości