82-550 Prabuty
Kołodzieje 19A

REZJA: 530 750 541

email: rezjapokojegoscinne@gmail.com

WITAJ PODRÓŻNIKU i PODRÓŻNICZKO!

Jeżeli szukasz wygodnego i niedrogiego pokoju w pięknej okolicy to trafiłeś pod właściwy adres! Jeżeli planujesz urządzić przyjęcie dla rodziny i znajomych to możemy Ci pomóc!

Posiadamy piękną salę w której zrobisz rewelacyjną imprezę o której Twoi goście długo nie zapomną! A jeżeli zabawa przeciągnie się do rana? Żaden problem!! Schludne i przytulne pokoje czekają na swoich gości. Będziesz czuł się jak w domu: )

To wszystko znajduje się jedynie 4km od PRABUT i 500 metrów od plaży!

W ofercie pokoje 1-4 osobowe z dostępem do TV i Internetu w cenie 30 zł za dobę*. W pełni wyposażona kuchnia do swobodnego użytku. Na terenie obiektu grill, miejsce na ognisko, ping-pong, sala kominkowa, billard. Obiekt znajduje się 4 km od centrum Prabut w sąsiedztwie lasu i 500 m od plaży . W miejscowości restauracja, wypożyczalnia kajaków i rowerów wodnych.

REZJA

Kiedy świat skąpany był w mrokach pogaństwa…a nasze tereny porastały gęste nieprzeniknione lasy za rozległą puszczą, wśród wielu jezior leżały włości nazwane REZJA.

Mieszkali tam  sławni i doświadczeni wojownicy, opisywani przez wędrownych jako olbrzymy…

Brzmi jak początek baśni, a jednak jest to prawdziwa historia naszych ziem. Do dziś w okolicznych lasach można spotkać wiele śladów po dawnych mieszkańcach. Niewielkie pagórki w lesie okazują się być kurhanami, a wzniesienia nad jeziorami to często średniowieczne grody.

Kołodzieje i Prabuty położone są na historycznej ziemi REZJA stanowiącej część plemiennej krainy zwanej POMEZANIĄ. Pierwsze wzmianki pojawiają się w źródłach krzyżackich, w dokumencie nadania dóbr wokół Kwidzyna z  1236 roku. Jeszcze wtedy był to obszar zamieszkany przez Prusów. Jej granicę na na zachodzie wyznaczała puszcza pomiędzy Prabutami a Kwidzynem, na północy Jeziora Balewskie i Dzierzgońskie. Wschodnią granicą prawdopodobnie była puszcza znajdująca się na południe od Starego Dzierzgonia, a południową bagna na południe od Ulnowa. Dawnych granic chroniły grody i wały podłużne. Włość Rezja została podbita jako pierwsza ziemia Pruska. Jej mieszkańcy zostali podporządkowani władzy Krzyżaków i zmuszeni do porzucenia swoich wierzeń na rzecz chrześcijaństwa.

JESTEŚMY NA FACEBOOK!! ZNAJDŹ NAS!
*Podana cena to cena brutto, zawiera 8% podatek VAT (w sezonie osoba dorosła)