W dniu 15 kwietnia br. w Człuchowie odbyły się Szkolne Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Biegach Przełajowych. Startowało w nich 5 najlepszych uczniów w każdej kategorii szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych wyłonionych w Mistrzostwach Powiatu, które odbyły się tydzień wcześniej w Prabutach. Naszą gminę reprezentowało 16 uczniów – 5 z Rodowa, 4 ze Szkoły Podstawowej w Prabutach, 3 z Gimnazjum w Prabutach, 2 z Trumiejek i 2 ze Szkoły Ponadgimnazjalnej w Prabutach.

Ogromny sukces odniósł uczeń gimnazjum w Rodowie Mateusz Deorocki, który wygrał w znakomitym stylu, zdobywając złoty medal. Bardzo dobre miejsce zajęła Amelia Zakrzewska ze Szkoły Podstawowej w Rodowie, która była 8. Stasiu Dąbrowski w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych zajął 6 miejsce, a Kamil Łukasiak wśród uczniów z licencjami w kategorii Szkół Gimnazjalnych – 10. Pozostali uczniowie walczyli jak równi z równymi, godnie reprezentując naszą gminę na arenie województwa zajmując czołowe lokaty w swoich biegach.