Szanowni mieszkańcy

Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty planuje budowę mieszkań czynszowych w 2018 roku. Realizacja inwestycji oraz jej zakres, uzależniony jest od zapotrzebowania mieszkańców na wynajem lokali mieszkalnych.

Oferta skierowana jest do wszystkich chętnych, zainteresowanych zamieszkaniem w Prabutach, także tych, którzy obecnie zamieszkują poza gminą Prabuty. Mieszkania byłyby wynajmowane osobom, które zakwalifikują się do programu, oraz nie posiadają tytułu prawnego do innego lokalu mieszkalnego. Przyszli najemcy, będą musieli wykazać, że dysponują dochodem, który zagwarantuje regularne opłacanie czynszu, a także wnieść kaucję w granicach 5000,00 zł.

W pierwszym etapie planowana jest budowa około 40 mieszkań, jedno,  dwu i trzypokojowych o powierzchni do 55 metrów kwadratowych. Szacowana cena za czynsz, za 1 metr kwadratowy,  ma wynosić od 10 do 14 zł w mieszkaniach bez prawa wykupu, oraz od 15 do 24 zł w mieszkaniach z prawem wykupu przez lokatora na własność. Czynsz nie obejmuje opłat za energię elektryczną, wodę, kanalizację, ogrzewanie i gaz.  Należy podkreślić, że podane dane są szacunkowe i mogą ulec zmianie.

W celu określenia skali potrzeb wynajmu mieszkań czynszowych, zwracamy się z prośbą do osób zainteresowanych, o wypełnienie krótkiej ankiety, przesłanie na adres mailowy: mieszkanie@prabuty.pl, dostarczenie osobiste do Urzędu Miasta i Gminy Prabuty, lub przesłanie pocztą na adres: Urząd Miasta i Gminy w Prabutach ul. Kwidzyńska 2, 82-550 Prabuty, z dopiskiem na kopercie „Ankieta mieszkaniowa”.

Ankiety można składać w terminie do 30 czerwca 2017 r. Wszelkich informacji udziela Sekretarz Miasta i Gminy Prabuty Jędrzej Krasiński, e-mail: biuro@prabuty.pl, tel. 552624145, 695267700.

Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty
Marek Szulc

Pliki do pobrania: