Kwiecień jest światowym miesiącem wiedzy na temat Autyzmu. W związku z tym ZAGORKA oraz SPON Drogowskaz Serc serdecznie zapraszają na otwartą imprezę plenerowo – edukacyjną pod hasłem „RAZEM DLA AUTYZMU”, która odbędzie się w dniu 22 kwietnia w godz. 11 – 14 na TRW Miłosna Kwidzyn.

Impreza skierowana jest nie tylko dla dzieci, rodzin, osób dotkniętych autyzmem, ale dla wszystkich mieszkańców Kwidzyna i okolic. Celem imprezy jest przybliżenie tematu autyzmu, udzielenie niezbędnych porad specjalistów ale również wspólna integracja i zabawa.

Podczas imprezy przewidzianych jest wiele atrakcji, zabaw, nagród, poczęstunków itp. W programie przewidziane są również darmowe przejażdżki bryczką i na kucykach, malowanie twarzy, dmuchane zjeżdżalnie, prezentacja wozów militarnych, wozu strażackiego i straży miejskiej, mini zoo itp.

Podczas całej imprezy czynne będą punkty informacyjne przedstawiające działalność na rzecz osób z autyzmem, które udzielać będą darmowych informacji i porad. Dla dzieci biorących udział w konkurencjach – darmowy popcorn, słodkości i upominki.